Egy A-B Speaker oldallal rendelkező stereo erősítőre, tudok vmelyik csatornájába subwoofer-t kötni?

Figyelt kérdés

[link]


Adott ez az erősítő, A oldal L/R van használatban, a B oldal nincsen, a kérdésem az lenne, hogy a B oldalra lehet SUB-ot kötni?

Aktiv vagy passzvat? Vagy kéne neki egy külün processzor, hogy a mélyládára ne küldje rá a magas frekiket? Akkor viszont aktív kéne nem? Amennyiben lehet :D



2020. ápr. 1. 10:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Passzív subot két okból se köss rá: mert megkapja a magas frekiket (amit lehet, hogy kiszűr, de akkor is), meg mert csak az egyik csatornára tudod kötni. Ha például a bal csatornára kötöd, de a jobbon van a mély hang, el fog veszni. Aktív kell, de azt se a B hangszóró kimenetre kell kötni, hanem a vonalszintű kimenetre. Erre nagyon jó például a REC OUT kimenet, persze ha nincs kazetta decked amivel fel is akarsz venni.
2020. ápr. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszöönm a választ!


Nos, akkor ha jól értem egy aktív láda, a beépített erősítő miatt megfogja szürni a magas frekvenciákat?


[link]


Ha jól értem, akkor nyugodt biztonsággal köthetem a TAPE részleg REC felirat alá tartozó kimeneti nyílásokra?

A tape alatti 2 RCA kijárat felel meg a L/R kijáratnak?

2020. ápr. 1. 10:49
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, viszont arra is figyelj, hogy 2.1-es rendszerhez valót vegyél. Ezekben van ugyanis sztereó jelről való mély leválasztás, ami fontos. 5.1-es rendszerhez való ládákon csak egy csatorna bemenet van, mivel ott külön dedikált mély csatorna van és csak azt kapja a mélyláda.
2020. ápr. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nos igen, 5.1-es házimozihoz valót nem is szeretnék venni, a fent említett okok miatt.


Ellenben elkezdtme nézni most új és használt piacot és, és honnan fogom tudni, hogy az 2.1-es rendszerhez veló?


Most teljesne random belinkelek egy hírdetést, ami a sok közül, de szimpatikus, nos erről honnan tudom, hogy 2.1-es e, illetve hogy én biztonsággal tudom használni?


[link]

2020. ápr. 1. 11:08
 5/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:

A REC-kimenet vonalszintű, nem szabályzott kimenet a magnófelvétel részére.

Azaz hiába tekergeted az erősítőn a hangerőt, nem fog változni a REC-level. Ha érted, mekkora szívás ez, esetedben.

Az AB-kapcsolós erősítőket annak idején azért találták ki, hogy A és B helyiségben is szólhasson 1-1 sztereó sugárzópár.

Ha megnézed a kapcsolási rajzát egy hasonló típusnak:

[link]

Amikor benyomod az A és B gombot is, a hangszórókat oldalanként sorosan kapcsolja azért, hogy ne terhelődjön túl a végfok. Ez egy gyakori megoldás, ilyeneknél.

Nem véletlen, hogy amikor hiányzik az egyik, a kör megszakad és nem szól a másik sem, ha benyomod mindkét gombot.

2020. ápr. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Akko ritt az egyetlen megoldás az lehet, ha jól értem, hogy akkor B oldal L/R csatornáját beleküldöm egy processzorba (külön egység) amivel megprocesszálom, hogy pl csak 120hz-ig küldje ki a jelet, és azt csatlakoztatom egy mélyhez?

nyilván ez nem a ktg hatékony megoldások közé tartozik, de hirtelen ez jutott eszembe

2020. ápr. 1. 11:21
 7/9 A kérdező kommentje:
Ah köszi nektek, de elengedtem a dolgot, nem lesz mély :D Jó lesz a két kis láda, az is csodaszép hangot ad
2020. ápr. 1. 11:31
 8/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Érdekesség kedvéért az analóg 2.1 áramkörök RC aluláteresztő és felüláteresző szűrőkkel egyszerűen megoldják a szétválasztást.

Lehet rendelni Kínából modulokat is, végfokkal vagy anélkül is:

[link]

[link]

De erre is érvényes, hogy ha állandó szintet adsz a bemenetére, akkor nem fog együtt szabályozni az erősítővel.

Az meg kellemetlen lenne, hogy ezt is tekergetni, meg azt is, párhuzamosan.

Az erősítőt szétszedve lehet készíteni egyébként szabályzott kimenetet is, már aki ért hozzá.

2020. ápr. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítő szándékot!


De ma összeraktam a rendszert, és ezek a ládák olyan szépen szólnak, és olyan természetes basszust adnak, hogy nincs szükség plusz mélyre, csak tönkre tenné!

2020. ápr. 3. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!