Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért nem tudjuk bekapcsolni...

Miért nem tudjuk bekapcsolni a TV-t?

Figyelt kérdés

A szomszéd idős néninek UPC Tv-je van, egy hozzá tartozó box-szal. Minden nap átjön, hogy kapcsoljuk be a TV-jét, de sajnos ezt nem tudom mindig megtenni neki és már nagyon zavaró, főleg mikor itthonról dolgozunk, hogy állandóan csenget.

sajnos nem tudom neki beállítani, hogy HDMI-n maradjon, mindig átállítódik kikapcsolás után TV-re, vagy épp rádióra, és így azt írja ki, hogy nincs hálózat, keressen csatornát, vagy szól maga a rádió.

Tudnátok segíteni, hogy ha HDMI-re teszem és kikapcsolom, majd újra be, akkor miért nem marad HDMI-n? Az én TV-men úgy marad...

Valahogy szeretném neki megoldani, de a UPC nem tud ebben segíteni, nem értik miért állítódik el. Köszönöm szépen előre is.



2020. ápr. 5. 17:01
 1/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:
52%

Van olyan, hogy egyszerűen elnyomkodják, nem tudja kezelni.

Olyan régebbi LCD TV-vel is találkoztam, ami valóban átáll tunerre.

Ellenőrizted magad is, hogy tényleg elállítódik? Milyen típus pontosan?

Mert ha nem, akkor egy tanítható távszabályzóval lehetne segíteni rajta, amire nem tanítasz be olyan funkciókat, amivel elállíthatja.

Noha ajánlották már itt a gombok leszigetelését is, de kulturáltabb a fenti.

2020. ápr. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

rajzoljátok le neki, mit csináljon, tanítsd meg...lehet eltart pár napig, de nem lesz több év.

tuti elnyomja szegényem, mi kapcsolónknak is elég egy enyhe megfogás, és elállítja magát

2020. ápr. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
Tudom, nem sokat segít, de a feleségem, aki nem is öreg, nem is buta, naponta elkapcsolja a TV t, mert sötétbe nyúl a távkapcsolóhoz, és persze, hogy rossz gombot nyom meg. Ezerszer megmutattam neki, mit kellene csinálnia, hogy újra jó legyen, de akár a falnak beszélnék. A feleségem kutató laboráns, és nem is érdekli a TV távkapcsoló működése..
2020. ápr. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ez egy újabb típusú készülék, még a fia vette neki, aki sajnos már nem él.

Azt hiszem samsung, de nem vagyok benne biztos, holnap megnézem a pontos típust, úgy is átmegyek reggel majd bekapcsolni neki.

Nem hinném hogy elnyomja, mert én is kipróbáltam és nem marad HDMI-n, ha visszakapcsolom,csak ha úgy maradna, akkor elég lenne neki a bekapcsolás gombot megjegyeznie... De sajnos elállítódik magától. Azt szeretném, hogy ha úgy is maradna kikapcsolás után. :) de sehol sem találtam erről semmilyen leírást.

Köszönöm :)

2020. ápr. 5. 19:22
 5/5 A kérdező kommentje:
Második, lerajzolni nem tudom neki sajnos, mert nem látja, inkább érzésre próbáltam neki megmutatni, hogy melyiket nyomja meg, de sajnos ezt is elfelejti :/ 82 éves, de sajnos nem is nagyon érti, amit mondok. Igazából a lányának kéne neki segítenie, de kb alig látogatja.
2020. ápr. 5. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!