Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ostobaság a tévé tetejére...

Ostobaság a tévé tetejére tenni a hangfalat?

Figyelt kérdés
Van egy régi, képcsöves tévé, amit nem használok, de jó, ha van. Van egy hangfal, amit használok is. Kis helyszűke van mostanában, így felmerült, hogy a tévé tetejére tenném a hangfalat. Nem lenne tőle bajuk? Hallottam, hogy a hangszóró mágnesessége betehet a képcsőnek, de ez inkább akkor lehet, ha használják is a tévét. (Láttam már, hogy hangszórót a képcső közelében huzigáltak, és eltérítette a képet.) Vagy, nem tudom, a tévé árthat-e esetleg a hangszórónak, vagy bármi. Rakhatom őket egymásra?
2020. ápr. 7. 17:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha rendesen árnyékolt a hangfal, akkor nem lesz baja a tv-nek. Ha nincs akkor tönkre teszi.
2020. ápr. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
64%

Mindegy, hogy használják vagy nem. A mágneses tér elszíneződést okozhat, akár azonnal, akár hosszabb idő alatt, illetve maradandóan is.

Ez ellen dolgozik a képcső lemágnesező áramköre, ami a TV hidegen történő bekapcsolásakor működik. Kisebb TV-knél csak a főkapcsoló hatására, nagyobbaknál relé kapcsolhatja akkor is, ha távszabályzóval indítod.

Viszont néha előfordul olyan maradandó mágneseződés, amit esetleg a TV önmaga már nem tud lemágnesezni. Ezt a képernyőn megjelenő foltos elszíneződésből fogod detektálni.

2020. ápr. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
De ha a tv nincsen használva, akkor nem mindegy?
2020. ápr. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
64%
Mármint úgy érted, hogy nem kell a TV, hulladék, akkor persze mindegy már neki.
2020. ápr. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Jelenleg nem használom a tévét, ritkán kapcsolom be. Azért nem lenne baj, ha nem menne tönkre.

És egyébként mekkora távolságot kellene tartani egy tévé és egy hangfal között? Közvetlen mellé nem tenném, de 20 centi kevés? És kicsit feljebb is van, nem egyvonalban a tévével. Nem tudom, mennyire lehet árnyékolva.

2020. ápr. 7. 19:29
 6/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Egy kis elszíneződés nem tönkremenés, pláne amikor még le is mágnesezhető. Zavaró persze, de a TV működésére egyébként nem hat, ha valaki esetleg félreértené.

Ha be tudod üzemelni, akkor legegyszerűbb megnézni a képen, hogy tapasztalsz-e elszíneződést, ahogy közelíted a hangszórót. Ezt legjobban homogén felületen látni, akár fehér, vagy kék, vagy képújság stb.

Fehérzajnál is meglátszik, csak kevésbé.

2020. ápr. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálam évekig a tv alatt, az állványon volt a hangszóró, sosem tapasztaltam problémát, 20 éve üzemelnek hibátlanul a hi-fi hangszórói. Néha ugyan elfordult a tv-n némi zöldes elszíneződés, bennem is felmerült a hangszóró oka, de kiderült, hogy abban a scart-csatlakozó volt a bűnös.
2020. ápr. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!