Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A tévé hibája, vagy a távirány...

A tévé hibája, vagy a távirányítóé?

Figyelt kérdés

Adott egy kb. 5 éves noname LED-tévé. Tegnapelőtt szólt apám, hogy nem viszi a távirányító, semelyik gomb. Kb. negyedóra múlva értem be az udvarról, akkorra sikerült kikapcsolnia a távirányító ész nélküli nyomkodásával. Megnéztem az elemet, már olyan kétes volt, tettem bele új Vartát. De hiába nyomtam bármilyen gombot, a tévé nem kapcsolódott be. A tévén semmilyen kapcsoló nincs, úgyhogy kihúztam, vártam egy kicsit, hogy a piros LED kialudjon, visszadugtam, de továbbra se történt semmi, feladtam.

Tegnap este apám csak úgy megszokásból leült, megnyomta a távirányítót, és bekapcsolódott a tévé. Minden gomb jól működik.

Mi lehetett a gond?


2020. ápr. 9. 05:16
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Kontakt hibás az elemnel vagy simán lemerült az elem de még pár nyomást bír de apád rault a tavianyitora. De mostanra feléledt, még pár hétig húzza
2020. ápr. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%

van a tévén is gomb. azokkal rendesen működik a tv rendesen, ki-be kapcsolható, csatornát lehet váltani?

ha igen, akkor a t-virányítónak van valami gondja.

2020. ápr. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
forgasd meg benne az elemeket ott gyakran van kontakt hiba
2020. ápr. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

"5 éves noname LED-tévé"

Az van ráírva, hogy No Name? Ne vicceljünk...

Szervizemben nem láttam még ilyen típust, így nem fog eszembe jutni a típushibája sem, ha nem írod le pontosan.

Továbbá van egy olyan elterjedt széria, amire sokan csak hiszik, hogy nem lehet elindítani távszabályzó nélkül, de én tudom a titkát és több kérdezőt is "beégettem" már vele, akik erősködtek, hogy de nem.

Igaz, hogy az nem No Name márkájú, akkor neked biztos nem olyan van.

2020. ápr. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Valami Vestel elfajzás lesz az. A hátulján van valószínűleg gomb/joystick.
2020. ápr. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Digihome a neve. Noname nyilván azt jelenti, hogy ráírnak bármi nevet, ami aznap reggel a termékmenedzser eszébe jut. :) Csak tegnap hajnalban nem tudtam megnézni, és nem tételeztem fel, hogy ennek jelentősége lenne.

Most világosban is megnéztem a tévét, és jól eldugva, a csatlakozó aljzatok közt tényleg találtam egy háromállású billenőkapcsolót (talán ezt hívják joysticknek), amit lefelé és felfelé lehet fordítani, ezzel kellett volna próbálkoznom, ha észreveszem akkor este. De semmi más kapcsoló vagy gomb nincs, amit ki tudtam volna próbálni. Hogy a kapcsolóhoz nem nyúltam véletlenül se, az biztos, mégis megjavult a tévé az állástól. És azóta is tökéletes.

Amikor nem ment, az új elemeket (1,59 V) többször kivettem-visszatettem, mozgattam és megnéztem a csatlakozási pontokat.

2020. ápr. 10. 07:34
 7/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:

"amit lefelé és felfelé lehet fordítani, ezzel kellett volna próbálkoznom, ha észreveszem akkor este."

Attól függ, volt itt is olyan, aki próbálkozott, de nem tudta a titkot:

- nem le

- nem fel

- hanem befelé nyomod.

2020. ápr. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Oké, köszönöm (a többi hozzászólónak is), ha esetleg megint előfordul, akkor így próbálom.

De mi lehetett az, hogy magától elment minden, aztán magától visszajött másnapra? Nem a szerkezeti egység neve érdekel, hanem hogy ez lehet-e annak a jele, hogy hamarosan meg kell látogatnom a hulladékudvart.

2020. ápr. 10. 11:39
 9/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ezeknél az alaplapnak szokott lenni ilyen hibája, ami később visszatérhet és végül teljes indíthatatlansággal is járhat.

Viszont sok esetben gazdaságosan javítható, mármint maga az alaplap (nem kell komplett cserélni).

2020. ápr. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. ápr. 10. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!