Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogy jobb erősítőn a zene...

Hogy jobb erősítőn a zene hallgatás?

Figyelt kérdés

Nos a kérdés, laptopról megy a zene, melyik a jobb?

Ha az erősítő alapból fél hangerőre van tekerve, és a laptopon alacsony 20-40%között (így már elég hangos) hangerővel megy a zene, vagy legyen a erősítő lejebb tekerve, és a laptopon legyen hangosabb a zene? mondjuk 70-90%?


Értem igy, h az erősítő nem kap túl kevés jelet, amit erősít? vagy mi a bevett szokás erre? :D



#zene #erősítő. butavagyokbocsiehhez
2020. ápr. 10. 18:13
 1/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Amikor a Windowsban szoftveresen csökkented a hangerőt, az kvázi a "digitális felbontás" csökkentével történik, minőségrontó sajnos, ha nem is feltűnő.

A profik ezért a Windows hangerőt mindig maxra tolják, ami egyébként is a normál vonalszintű kimenetnek felel meg (nagyjából). Vagyis nem túlvezérlése semminek.

A csökkentés a "normális" szint csökkentése.

2020. ápr. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Vagyis "csökkentésével történik".
2020. ápr. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én tök amatőr vagyok, de szintén úgy szoktam,hogy a laptopon max. a hangerő és az erősítőn szabályozom.
2020. ápr. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nos, az erősítő nem távirányítós, 82's Toshiba, és maximum úgy tudom szabályozni ha oda megyek, de a szoba másik felében van.


Akkor ne legyek lusta ez a megoldás? :D

2020. ápr. 10. 19:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Én, mint ugye amatőr, nem biztos, hogy hallanám a különbséget, elsősorban kényelmi okból használom így, mert a hi-fi távirányítója gyorsabban reagál, mint a laptopom hangerő-gombja. Lustaság fél egészség.:)
2020. ápr. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyébként a mostani hangkártyák már analóg áramkörökkel hangerőszabályoznak, de azért a jel-zaj viszony miatt érdemes nem lehalkítani.
2020. ápr. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!