14 napos elállási jog 1 napos, kipróbált notebookra érvényes?

Figyelt kérdés

Rendeltem egy notebookot,feltöltöttem,beálítottam,1 napig használtam és nem vagyok vele elégedett. Nem hibás a termék,csak nem erre számítottam amikor megrendeltem. Állapota hibátlan, vigyáztam rá.

14 napos elállási jog alkalmazható ebben az esetben? A webáruház megteheti hogy nem téríti meg a teljes vételárat,mert használtam az eszközt? Érdemes ezzel foglalkozni,vagy úgyis én járok rosszul?

Aki rendelkezik tapasztalattal ilyen téren válaszoljon légyszíves.



2020. ápr. 16. 03:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy megbizhato ceg meg sem kerdi, miert kuldod vissza. Szemelyesen vittem vissza egy STB-t, azonnal visszakaptam az arat. A tiedhez hasonlo ok miatt vittem vissza.
2020. ápr. 16. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi az első két válaszolónak hogy reagáltak.

Akkor mi történik ha keveset kínál a bolt a termékért és én inkább megtartanám, mint hogy visszaadjam annyi pénzért?

2020. ápr. 16. 07:23
 3/5 anonim ***** válasza:

nem kínálnak kevesebbet, ez egy tévhit, hogy a csomagolás miatt már nem tudják újra újként értékesíteni


benne is van a jogszabályban, hogy emiatt nem érhet hátrány, hogy a kipróbáláshoz felbontod


ha megsérül a készülék vagy használat nyomai keletkeznek, akkor adhatnak vissza kevesebbet, de akkor is dönthetsz úgy, hogy inkább megtartod

2020. ápr. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ha használat nyomai keletkeznek. Egy notebook esetében ez érdekes kérdés lehet. Az üzembehelyezés során google fiók és egyéb testreszabás történik,bár gondolom vissza lehet/kell állítani a gyári beállításokra.
2020. ápr. 16. 09:03
 5/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ezeket mar ok oldjak meg


nem ertheto amit irsz, miert ne utasithatnad vissza ha kevesebbet akarnanak adni erte mint varnad?

semmi nem tortenik akkor


panaszra meg mehetsz megfelelo helyekre ha igy erzed jogosnak

2020. ápr. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!