Leterheli a gépet, ha a merevlemezen sok adat van tárolva?

Figyelt kérdés
Most konkrétan a Ps4-emről lenne szó, de szerintem ez minden gépnél ugyanúgy van. Ha olyan sok adatot tárolok a merevlemezen, hogy már nem fér rá több, akkor az nem lassítja a pillanatnyi teljesítményét? Vagy akár maradandó lassulást nem okoz? Bár ez utóbbit kétlem. Nos, még vettem hozzá egy 2 TB-os külső merevlemezt is, hogy minden meglevő és egyben jó játékot, vagy olyat, amit még nem próbáltam ki, de minél előbb ki szeretnék, könnyedén elérhessek a letöltés általi várakozás elkerülése érdekében.(bonyolult mondat, az lehet XD) Esetleg az, hogy ez is majdnem megtelt az idő folyamán, elősegítheti-e majd a merevlemez "kissé hibás" működését, vagy valami hasonlót. Sehol sem találtam róla semmit, bár igazán nagyon nem is kerestem. Véleményem szerint általában a Google-keresés többi oldala nem szokott hasznosabb információt tartalmazni, mint az első :D

2020. ápr. 21. 17:15
 1/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Fizikailag teljesen ártalmatlan, lassulás sem lesz addig, amíg csak sorban felmásolod a dolgokat.

De amikor felváltva törölgetsz, írsz, egyre töredezettebb lesz a fájlrendszer, ami már járhat, illetve jár is lassulással.

De nem magát a gépet (processzort) terheli, csak a lemez adatátvitele lassul.

2020. ápr. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én ezt kipróbáltam a gyakorlatban, és a válasz:IGEN!


Minél telítettebb a vinyó, annál lassabbá válik a gép.


A tesztem szempontjából érdektelen volt a töredezettség, mivel friss telepítéssel próbáltam!


90%-os telítettség környékén a 2x2.2GHz-es gép kb úgy viselkedett mint egy Pentium 4-es. XD

2020. ápr. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha leterhelné, akkor az én asztali gépem már szerintem el sem indulna. 5 merevlemez van csurig tele, egyedül a rendszer-partíción van még 2 GB üres terület. Nincs olyan logikus elmélet, mi szerint lassulás tapasztalható ilyen esetben. Kivéve ha adatmozgatás van, ahogy az #1 is írta. Ez kb. olyan, mintha azt kérdeznénk: Lassabban tudunk-e egy már majdnem teli vonalas füzetbe írni, mint a még üresbe?
2020. ápr. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igen, én is gondoltam, hogy nem lassítja, de azért biztos, ami tuti. Szóval megkérdeztem, mert nem találtam sehol. :D
2020. ápr. 22. 15:03
 5/7 anonim ***** válasza:

#2, #4-nek:


Először is értelemszerű, hogy a géped sebességét csak a rendszer-partíciót tartalmazó vinyó telítettsége befolyásolja.


Másodszor, a gyenge példádhoz:


Ha a füzetbe írás előtt MINDEN ESETBEN be kell csuknod a füzetet, majd el kell lapoznod egyesével a következő üres lapig, akkor qrvára be fogsz lassulni!


Én a fájlrendszerek felépítését, működését a commodore-64-el kezdtem. A tesztem sem a lassulás kérdését feszegette, mert azzal pontosan tisztában voltam. A mértékére voltam kíváncsi, a meghajtó méretének függvényében, és a tesztem az NTFS fájlrendszer előnyét, vagy hátrányát vizsgálta!


Konklúzió: az NTFS egy rakás xar.

2020. ápr. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5 vagyok:


Bocsi, a válaszom #3-nak szólt!

2020. ápr. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#5, kérdezőnek:


Talán azt feltételezted, hogy ha a "hiper-szuper", agyon-dicsért NTFS rendszer valójában egy marketing-fogásnak kiváló, de egyébként gépet lassító megoldás lenne, akkor azt publikálnák? Túl naív vagy!


Egyébként a software gyártók közvetlenül függnek a hardware gyártóktól, ami visszafelé is igaz.

Minél komolyabb igényeket támasztó rendszereket készítenek a programozók, annál komolyabb gépeket lehet eladni! A következő lépés amikor egy program bár gond nélkül el TUDNA indulni egy gépen, de nem hajlandó, annak "régisége" miatt.


Órákig mesélhetnék neked.

2020. ápr. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!