Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Tudnátok ajánlani cd lejátszót?

Tudnátok ajánlani cd lejátszót?

Figyelt kérdés

Olyan középkategóriásat keresek aminél már kihallani a különbséget az olcsóbb cd játszókkal szemben.

Válaszaitokat előre is köszönöm.



2020. máj. 11. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Már nem olyan sok jó létezik, ugyan azon a szabvány elven készülnek, max anyagban mások. A minőséget a keret szabályozza meg és esetleg a márka :)
2020. máj. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. És esetleg tudnál ajánlani egy minőségit az árától függetlenül?
2020. máj. 11. 20:02
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag a hangminőség majdhogynem mindegy, ha netán külső DAC-t használsz optikával. Ha engem kérdezel, a Sony jó.
2020. máj. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem egy Pro-Bit-es Yamaha CDX593-as van. Van benne valami spec hangzásfeljavító elektronika. Mikor vettem, még a 2000-es évek elején, akkor elég komoly szintet képviselt. 74 ezer volt újonnan.
2020. máj. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Isti1976 ***** válasza:

Nem gondolkoztál inkább egy streameren ? A CD-t számítógéppel FLAC-ba grabbeled. A minősége pontosan ugyan olyan marad. Az összes CD-d ráfér egy pendrive-ra. A streamer-nek lehet sok más forrása is, internet rádió, tidal, spotify, ...


Mobiltelefonról vezérelhetők, playlisteket lehet csinálni, szoba hang korrekciós filterek futtathatók, stb.


Pl: Allo USBridge, USBridge Signature


A CD lejátszók leggyengébb része az analóg kimenet DAC része. Egy streamernél tetszőlegeset utána tudsz kötni, így az analóg hangminőséget tudod DAC cserével javítani.


Másik hang romboló rész a tápegység (zaja), a streamerek egy részénél ez ha külső, akkor cserélhető, fejleszthető.

2020. jún. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Isti1976 ***** válasza:
Még annyi, hogy a CD lejátszók általában SPDIF coax/optika szinkron digitális átvitelt tudnak. A streamerek meg már általában aszinkron USB-t is. Szinkron átvitelnél a digitális időzítési hiba (jitter) a DAC-ban nem javítódik, amíg az USB -nél, biztosan, mert az egy bufferba dolgozik és a DAC újraszinkronizálja. Drága DAC-ok az SPDIF-et is mostanában újraszinkronizálják, de az USB a biztos, ha jó minőséget akarsz továbbadni. Az pedig CD-n ritkán van.
2020. jún. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem nagyon szépen köszönöm a válaszod. És CD lejátszóból nincsen modernebb, ami tudja az aszinkron USB-t és amiben nincs DAC? Válaszodat előre is köszönöm.
2020. jún. 17. 13:51

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!