Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mennyi az átlagos élettartama...

Mennyi az átlagos élettartama egy 107 cm-es LG 3D-s (NEM SMART) LED TV-nek?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert ilyen TV-t vettem 2014. januárjában, és még mindig teljesen jó, nincs semmi baja (naponta átlagosan több órát is használom)... Viszont én úgy tudom, hogy ezek az újfajta lapos TV-k nem húzzák olyan sokáig, mint anno a régi CRT TV-k... Szerintetek még meddig fog működni (esetleg kisebb javításokkal, amiket még megéri rajta végezni új TV vásárlása helyett)? Addig nem akarok új TV-t venni, amíg ez jó, ugyanis az ilyen UHD-s meg 4k-s meg 8k-s meg hasonló TV-ket kihasználni se tudnám olyan nagyon, mivel a legtöbb film amit nézek max. fullHD-ben jelenik meg, amit ez a TV is tud...

2020. máj. 24. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Öcsém és én együtt vettük a TV-nket. Az övé Samsung 1080p-s, a miénk Panasonic 70p-s plazma. Mindkét TV 2009-es, mindekttő a mai napig gond nélkül működik. Van egy másik 4K-s 3D-s TV-nk is (nem HDR), ez 2-3 éves, egyelőre még működik.


Simán ki tudod használni a 4K-s TV-t, mert nagyon sok film megjelenik 4K-ban és sorozatokat is vetítenek így. Vannak olyan oldalak, ahonnan letölthetsz olyan verziókat, amiket a "sarlatánok" otthon összeállítottak, vagyis külföldi 4K-s verzió, magyar 5.1-es (vagy jobb) hanggal. Ezek minősége semmilyen kívánnivalót nem hagy maga után. De amíg elégedett vagy a sajátoddal, addig ne költs egy új TV-re pénzt. Főleg úgy, hogy ami 3D-t és 4K-t is tud egyszerre, de még HDR + Dolby Vision is, azért mélyen a zsebbe kell nyúlni.

2020. máj. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 belapus ***** válasza:
100%

Egy 2016-os cikk szerint...


[link]


20 évet szerintem számolhatsz.

2020. máj. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A mienk 3 évig bírta, de akkor fizikai behatás érte 😃 Szóval nem tudok mondani jót.


Jól fogja bírni, valószínűleg amíg a háttérvilágítást adó fénycsövek működnek, addig már nem lesz gond vele.

Illetve a 3D tartalmak miatt aranyat ér (már kb 4-5 éve nem fejlesztési prioritás ez, eltűntek a piacról, de a tartalmak jönnek még torrentre, erre-arra). Azóta is azokkal a szemüvegekkel megyünk moziba (LG-é jó, mert ugyanaz a technológia ugye).

2020. máj. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2-es vagyok


Nem tűnt el a piacról, csak ahogy írtam, normál keresetből szinte megfizethetetlen. Én Angliában élek, itt kb 2.000 fonttól már simán benne van, de könyörgöm, ez otthon 800.000 Ft egy TV-re! És itt indul ... Még nekem is sok, hiszen egy normál 4K-s is megvan a harmadából-negyedéből, ugyanakkora méretben.

2020. máj. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!