Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Autós erősítő maximális...

Autós erősítő maximális teljesítmény?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van tehát egy Ground Zero gzic 16x elsőszettem az autómban, amit egy Sony XM-N1004 hajt (azt most hagyjuk h mekkora egy szar :)). Az erősítőn nincsen semmilyen level vagy hasonló poti, viszont egy 'bemeneti érzékenység' állító tartozik mind a kettő (x2) csatornához, amiket azt hiszem 0,3 és 6 volt között lehet állítani. Namost azt tudom hogy a fejegységem 4 voltos vonalkimenettel rendelkezik (kenwoos kmm-304bt). Az első szett papíron rms100 Watt / 150Watt max. A sony erősítő pedig 4x70Watt RMS papíron és 4 Ohmon (max 4x170W, hagyjuk már:D). Tehát a kérdés: HA az érzékenységállító potit végállásig 0,3 Voltra tekerem, tegyük fel a fejegységet is :), akkor leégethetem vele az első szettemet?

2020. máj. 25. 18:11
A kérdező szavazást indított:
Nem, lehetetlen hogy leégjen, mivel az erősítő RMS teljesítménye messze alacsonyabb a hangszórókénál
Nem
Igen, fennáll a kockázata annak, hogy a szett nem fogja bírni az erősítő által leadott teljesítményt.
 1/5 anonim ***** válasza:

Elvileg nem lesz baja,de ezeknél legtöbbször elöbb fogod füllel hallani,hogy ha valami nem jó.

Annyit hifiztem régen,de végre meguntam..

Én észrevettem több dolgot is ami elég komolyan befolyásólta a hangerőt,illetve a minőséget.

Tápkábel vastagsága,ill hány helyen van toldva.

Forrasztva van a saru,vagy nem.

Hangszórókábel vastagsága,ill hány helyen van toldva.

Milyen hosszú a kábel.

Mekkora az akksi.

Az erősítő level le van félig tekerve a magnó meg csutkán fent.

Vagy le van subszonic filterezve az erősítő,a fickó meg a fejen maxra tólja a basszust.

Stb...

No meg a kaszni csörömpölés...

2020. máj. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:

4 x 170 W rövid pillanatnyi csúcsként értelmezendő 4 ohmon.

Tartós terhelésnél 4 x 70W.

Hídkapcsolásban 2 x 175 W.

14,4 V tápról 36 A névleges áramfelvétel, 50 A csúcs.

2 db sztereó szintszabályszó potméter a bemeneten.

Egyik potméter az első hangszóróknak, másik a hátsó hangszóróknak.

Hangszórók széttépése megoldható.

2020. máj. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Még úgy tudod kicsinálni az ajtó hangszórókat ha rájuk erőlteted a teljes basszus tartományt,általában a szetteket krosszólják,70-80hz-en.

Az ez alatti basszus már a láda feladata.

2020. máj. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#3 Tiszta sor, általában 80-90 Hz-nél vágom le a mélyet,csak felette hajtom az első szettet de volt már hogy csak 140-150Hz fölötti tartományt engedtem rá mert sajnos a franciák összeszerelési minősége miatt sok csavar csörgött zorgott az ajtóban 80 és 140 Hz között. Ezalatt a mélynyomó szól, amit szintén kb 90Hz-nél vágok.
2020. máj. 26. 10:11
 5/5 anonim ***** válasza:
Itt az a probléma, hogy az semminek sem tenne jót, ha eszetlenül maxra tekernéd azt a potit. tekerd minimumra, indíts zenét a fejegységen kb 3/4 hangerőn, és addig tekerd a potit, míg az elviselhető hangerő tetejét súrolja. Tehát amit 3/4 hangerőtől várnál. Amúgy meg illene zajcsillapítani.
2020. szept. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!