Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha a Napelemes lámpába veszek...

Ha a Napelemes lámpába veszek tölthető elemeket akkor az is jó lesz bele?

Figyelt kérdés
Mert 600mAh elemek vannak benne ilyen zöld borításuk van nem ír rajtuk semmit. És a Boltban lehet kapni tölthető elemeket ha azt bele teszem működni fog?
2020. máj. 28. 23:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, működni fog, mert ugyanolyan tölthető elemet fogsz beletenni. A gyári elemek, amiket kapsz a szolár lámpához, azok is mind tölthető elemek, tehát SEMMI BAJA NEM LESZ.
2020. máj. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, egy és ugyanaz a kettő (Ni-Mh)
2020. máj. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de nem érdemes nagyobb kapacitásút venni, mert a napelem úgy se tudja feltölteni.
2020. máj. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Amik benne vannak akkuk vagy is tölthető elemek ki hogy hívja. Azokat lehet cserélni mással pótolni. Nagyobb kapacitásúakat nem érdemes beletenni maximum ha 100-al nagyobb azokat még talán feltölti. A benne lévő töltésvezérlő arra lett kalibrálva amit gyárilag beletettek meg maga a pici napelem is annyira képes lényegében.


Egyébként ami gyárilag benne van kitudja mennyire régi azok 3-5 évig bírják maximum gyártástól számítva utána csökken a kapacitásuk vagy teljesen megadják magukat. Ezekről nem tudni mióta rohad bennük vagy kitudja meddig állt a raktárban amikor beszerelésre kerültek, ezeket érdemes is cserélni néhány használat után normálisra. Na meg ami rájuk van írva nem feltétlen fedi a valóságot, ezzel is érdemes tisztában lenni. A cserével mindenképp jól jársz de arra ne számíts hogy egész éjszaka világítani fog, ezek általában éjszaka közepéig bírják, meg attól függ mennyi ideig van napos helyen, milyen szögben süti a nap meg időnként érdemes lepucolni a napelem felületét mert a rárakódott por, meg egyéb kosz csökkenti a töltési teljesítményét mert árnyékol valamennyire. Ilyen praktikákkal is tudod növelni a töltési hatékonyságot hogy minél tovább világítson.

2020. máj. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"azt bele teszem működni fog?"

Nem biztos.

Ha azért nem működik a mostanival mert a belseje korrodálódott a kapcsolónak, érintkezőknek, stb, akkor az akkucsere nem javítja meg.

2020. máj. 29. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok választ. Most vettem őket az a nevük hogy Solar Disk Lights és az egyikben döglődik az akksi ezért gondoltam erre. Valószínű ahogy írta az egyik hozzászóló pár évig bírják és ki tudja meddig állt a raktárba :D
2020. máj. 29. 09:55
 7/8 anonim ***** válasza:
77%

"Most vettem őket az a nevük hogy Solar Disk Lights és az egyikben döglődik az akksi ezért gondoltam erre."

Én meg arra, hogy miért nem cserélteted ki?

2020. máj. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem fogok azzal vacakolni. Es ha megint így járok? Inkább veszek bele én akksikat és akkor tudom hogy biztos jó lesz. Azért :D
2020. máj. 29. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!