Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Az igaz, hogy a magnókazettát...

Az igaz, hogy a magnókazettát nem volt érdemes a tévé tetejére tenni, mert az a szalagra rongáló hatással volt?

Figyelt kérdés
'82-es vagyok, tehát még bőven az a generáció, aki használta és hallgatta. Akkoriban sokszor hallottam ismerőseimtől, hogy sose rakjam a kazettákat a tévé tetejére (akkoriban a tévék nem laposak voltak), mert az összehúzza a szalagot, meg ilyenek. De a mai napig nem tudom, hogy ez tényleg így volt, vagy csak elterjedt parázás, mendemonda volt?

2020. máj. 31. 09:41
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Én nem hallottam ilyenről. Max a magas hőmérséklet és az erős mágneses tér árthatott neki. Szerintem a tévé tetején nem eshetett baja.
2020. máj. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
nekem az osztálytársam mesélte hogy nagymamája élesztőt tart a TV tetején, mert javítja a vételt :D
2020. máj. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:
83%

Nem húzza össze a szalagot, de a képcsöveken van egy demagnetizáló tekercs, ami kisebb / közepes képcsöveknél a hálózati bekapcsoláskor (távszabályzónál nem) végez egy lemágnesező ciklust, egy PTC-termisztor segítségével.

Nagyobb képcsöveknél minden bekapcsoláskor (távszabályzóval is), egy kattanó relé hallatszott ilyenkor. Noha ritkábban, de volt ennek relé nélküli (triac) megoldása is.

Meg a jellegzetes rezgés is, ahogy tekercs lemágnesez, halllatszott.

Itt valaki meg is jelölte pirossal ezt a képcső hátát körülvevő lemágnesező tekercset:

[link]

A fekete kábelszerű köteg belsejében lakkozott rézhuzalból feltekercselt keret található (rézgyűjtők álma).

Részletezzem még, ennek kisugárzása mit csinálhat a magnószalaggal?

Kép forrása:

[link]

Plusz még a nyakon lévő eltérítőtekercs is sugározhat valamennyire, bár annak elektromágneses tere jobban fókuszált középre.

2020. máj. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
Igen. A TV üzemi hője mechanikailag károsíthatta a szalagot, az elektromágnesesség pedig a tárolt adatokat "bánthatta".
2020. máj. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De a kazettatok nem védte meg mindezektől?
2020. máj. 31. 10:52
 6/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:
81%

Műanyagtok nem véd.

Fémtok védene, akár ferro- vagy diamágneses anyag.

Diamágneses tulajdonságú például az alumínium, amin a statikus mágneses erővonalak áthatolnak ugyan, de a váltakozóáram által keltett pulzáló tér örvényáramot indukál benne, így végül az energiát felemésztve még az alumínium is képes védeni ilyenek ellen (ld. HDD).

2020. máj. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!