Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Létezik olyan átalakító, ami...

Létezik olyan átalakító, ami HDMI-t alakít Toslinkké, és megmarad az eredeti 5.1 Dolby Digital és 5.1 DTS hang (nem a DTS-HD, csak a sima DTS, ami átmegy optikán)?

Figyelt kérdés

A TV-m csak HDMI-n keresztül adja le a Dolby Digital és DTS 5.1 hangokat, az erősítőmön viszont csak digitális optikai és koaxiális bemenet van.

Nézegettem neten audio konvertereket, de nem igazán értek ehhez, nem tudom, mennyire működnek megbízhatóan.

Létezik a problémámra valami megoldás? Azon kívül, hogy vegyek HDMI-vel rendelkező erősítőt.


Köszönöm!



2020. jún. 4. 00:03
1 2
 1/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:
HDMI audio extractor és hasonló néven láttam Aliexpressen is átalakítókat, de ezt most nem tudom pontosan megmondani, mit tud.
2020. jún. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A TV-den nincs is optikai kimenet? Mert azon pedig kellene, hogy kiadja az 5.1-es hangot, csak néha játszani kell a beállításokkal
2020. jún. 4. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Van neki, csak feltételezem, hogy Samsung.
2020. jún. 4. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Egy Sony KD-49XG8096B készülékről van szó. A Sonytól azt az infót kaptam, hogy csak HDMI-n továbbítja az 5.1-et, illetve a kezelési útmutatóban ez áll:


HDMI IN 1/2/3/4 Audio: 5,1 csatornás lineáris PCM: 32/44,1/48/88,2/96/ 176,4/192 kHz 16/20/24 bit, Dolby Digital, Dolby Digital Plus és DTS


DIGITAL AUDIO OUT (OPTICAL) Digitális optikai csatlakozó (kétcsatornás lineáris PCM: 48 kHz 16 bit, Dolby Digital, DTS)


Lehet, hogy én vagyok nagyon buta (tényleg simán lehet, mert nem értek hozzá), de ez alapján úgy értelmezem, csak 2.0-ban továbbítja az optikai a hangot. Illetve ugye a Sony is azt mondta, hogy 5.1 csak HDMI-n.

2020. jún. 4. 01:05
 5/12 anonim ***** válasza:

#3. Nekem is Samsung van, és kimegy optikain az 5.1-es hang. Az újakon csak a DTS-t nem ismeri, de Dolby Digitalt attól még igen.

Kérdező! Magad írtad le az optikai leírásában, hogy tudja, mivel a Dolby Digital maga az 5.1-es hangzás, hangcsatorna. 🙂

2020. jún. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Gondolom az zavahatott meg, hogy azt írták " két csatornás PCM" , ezt van amikor a TV menüjében át kell állítani Dolby Digitalra mert akkor alapban csak stereo hang meg ki optikain. Van, hogy csak akkor engedi ha elindítasz egy ilyen filmet, legalábbis nálam a Samsung ilyen, és alapban PCM-en van. De később már magától átvált DD-os filmnél.
2020. jún. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
#5 Vásárlás előtt láttam más TV-knél, amik nem továbbították az 5.1-et, hogy attól még az a sáv nem marad néma, szimplán dekódolja 2.0-ra. Nem lehet, hogy itt is erről van szó? Hiszen oda van írva hozzá, hogy kétcsatornás, HDMI-hez pedig 5.1 csatornás.
2020. jún. 4. 08:28
 8/12 A kérdező kommentje:
#6, Igen, az zavart meg. :D Értem, köszi! :)
2020. jún. 4. 08:29
 9/12 anonim ***** válasza:

2,5,6 is én voltam 😉

Igen, oda van írva, hogy "kétcsatornás lineáris PCM: 48 kHz 16 bit VESSZŐ.... Tehát és Dolby Digital. De mutatom hogy van ez a samsung menüjében.

2020. jún. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

[link]


Most csak azért szürke a Dolby Digital meg a többi, mert Nem kapott ilyen hangot, de ez egy 3 éves UHD ami még tudja a DTS-t is, az újabbakból ez utóbbit tudtommal kivette a Samsung, de nem látom a logikát, hogy miért szednék ki teljesen az 5.1-es hangzást a TV-kből mikor sokan már ennek médialejátszóját használják filmnézésre is. Más értelmét nagyon nem is látom a Smart-os létnek.

2020. jún. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!