Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » VHS lejátszó miért nem viszi...

VHS lejátszó miért nem viszi a szalagot?

Figyelt kérdés

A kazettát rendesen beveszi, megjelenik a kép is, de nem viszi előre a szalagot. Előre rendesen teker, de visszafelé tekerésnél csak az egyik felét forgatja a kazettának, így a szalag teljesen felgyűrődik.

Néha rendesen működik, de túl gyakran jelentkezik ez a probléma. Mi lehet a baja?



2020. jún. 13. 17:20
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Be van ragadva az egyik orsó (esélyes, hogy a bal oldali, ha előre tekeréskor jó). Viszont a transport se működik, ha lejátszáskor nem gyűri be a szalagot.
2020. jún. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Sokszor gumigögős megoldással van megoldva az orsózás is. Gondolom ez a gumi már elfáradt, megkopott. A régi Goldstar videónknál (most ez az LG) anno sokat szívtunk vele. Ott egy központi görgö volt a két orsó közt, és ahhoz billent amelyiket hajtani kell. Ha a tied is ilyen megoldású , akkor az is lehet, hogy ez a szerkezet megakadt az egyik állásban.
2020. jún. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ilyen gondom van a VHS lejátszómmal.


Teljesen hátra tudja pörgetni a szalagot de előre nem midig inkább búg és ki kapcsol, de már elő fordult vele rakom be a kazettát ő meg ki löki.


Volt már ez a gondja tavaly de akkor még volt hogy kezdte ki lökni a kazettát és vissza ment.


Tavaly volt szervizben 6000 Ft-ért csinálták meg, de úgy látszik ismét csinálja. Miért kezdi újba?


Szalag szélit is néha elrontsa pöttyök lesznek rajta, de a felvételen nem látszik, ez meg az új hibája ritkán hogy tönkre teszi a szalagot mintha begyűrte volna, 1x hiba mentes volt a kazi vissza pörgettem és máskor megint be raktam már akkor már hibás lett a szalag és lehet is magnóba hallani hogy kicsit gyűrött lenne.


Láttam hogy meg zsírozták az alkatrészeket meg a fejet is megtisztították.

2020. jún. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A videók rengeteg mechanikus elemet tartalmaznak.


A kenőzsírok idővel besűrűsödnek, az ékszíjak megmerevednek, a vissza-húzó rugók elfáradnak, szalagtovábbító görgők elkopnak, ...


Legalább 3-4 féle oka is lehet, vagy azok együttes kombinációja.


Ha a kazettanézés a lényeg, akkor szerezz egy másik videót.

Ha a videóhoz ragaszkodsz akkor vidd el egy profi szervízbe, és kérj egy teljes generált. (qrva drága lesz!)

2020. jún. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nem is gondoltam volna, hogy valaki használ még vhs-t manapság
2020. jún. 14. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok! Aki lepontozott az nézze már meg az alábbi videót! Ottmutatja 9:20-nál kiszerelve ezt a meghajtó szerkezetet, amit akkoriban nemcsak ők használtak.

[link]

2020. jún. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
#5 én is használok, van egy csomó kazettám. Két hete találtam címkézetlen kazettákat és olyan rajzfilmek vannak rajta, amit se DVD-n nem adtak ki, neten se lelhető fel sehol (az egyik igen, de mintha egy befejezetlen verzió került volna a DVD-re, a kazettán lévő 1994-es tévéfelvételen vannak olyan elemek, amik a DVD-ről hiányoznak).
2020. jún. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szervízmérnök úr hol van?
2020. jún. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!