Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hibás billentyűzet! Mit lehet...

Hibás billentyűzet! Mit lehet vele tenni?

Figyelt kérdés

Egy ASUS laptopról van szó.

A felső sor a billentyűzeten nem működik, autómatikusan mellé írja a számot, ami felette van,pl a 8i, r4, stb. Illetve egyes betűknél nem érzekeli a shift gombot, úgy tudom nagybetűvé tenni őket, ha benyomom a caps lockot.

Mi lehet a baja és hogyan lehetne ezt orvosolni? Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. aug. 5. 16:38
 1/4 A kérdező kommentje:
Illetve, ha megnézem a vezérlő pulton belül az eszközkezelőnél a billentyűzet adatait azt írja, hogy az eszköz megfelelően működik, és az illesztő program is napra kész.
2020. aug. 5. 16:43
 2/4 anonim ***** válasza:

#1 Nem tudom mennyire szoktál felette inni, vagy kajálni, de ha igen, időnként érdemes kitakarítani a gépet. Hidd el, ez is sokat számíthat.


#2 Nem feltételezem, hogy püfölöd a laptopod, de egy csapás is elég lehet nekik ahhoz, hogy utána rosszul működjenek.


#3 Ha garanciális, érdemes lehet visszavinni. Az én HDD-m 1 héttel a garancia lejárta előtt adta meg magát, hátha neked is ilyen "szerencséd" lett.


#4 Szedd szét, hátha kiderül valami.

2020. aug. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem iszok, eszem felette,nem is ütöm, illetve megtisztottam, hátha az a baja és ugyan úgy rossz. Nem garanciás már sajnos, 5 éves. A képeimet mentem le rá, a könyvem írom rajta illetve az egyetemi diákat tanulom róla. Ennyire szoktam használni csak. Épp emiatt félek a szerelőtől, több ezer kép van rajta, a könyvem összes változata, amik ugye akkora adat mennyiségek, hogy nem tudom máshova menteni és belehalok ha elvesznek róla.
2020. aug. 5. 18:04
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha klimpírozósan pötyögtél rajta, az 5 év reális a behalásához.

A fólián elkopnak a szitázott rétegek.


Azt próbáld ki, hogy rákötsz egy külső billentyűzetet usb aljzaton.1-2 ezerért vehetsz, ha nincs, nem kell csicsásat.

Ha azzal jól megy, akkor bizonyára a beépített bibis.Nagyon nagyon ritkán a windows hülyül meg, de ez csak újratelepítéssel derül ki.


Az sem kizárt, hogy a billentyűzet szalagkábele kontaktos lett, egy kis igazítás lehet megoldaná.


Vegyél egy kettő külső hdd s arra mentsd adataidat is.

A gépben lévő hdd vagy ssd mindig 2 részre legyen osztva, mint "C" s "D". A "D" legyen a tárhely, "C" a rendszer helye, így nagyon sok esetben menthetőek az adatok probléma esetén s nem törlődnek egy újratelepítés miatt se.

2020. aug. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!