Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mekkora az esélye annak, hogy...

Mekkora az esélye annak, hogy a tévécsatornák átállnak 18:9-es képarányra?

Figyelt kérdés
A 16:9-es átállás bevált, egy csomó tévékészüléket el lehetett vele adni. De mivel mostmár az összes film és legtöbb reklám 18:9-es képarányban készül, szerintem igenis van rá esély, hogy lesznek 18:9-es tévék, avagy egy újabb marketingfogás, hogy többet vegyenek az emberek. Ennek népszerűsítésére pedig akár használhatnák a "Moziélmény otthon" jelmondatot. Ezáltal mindenki 18:9-es képarányú tévékészüléket akarna vásárolni.

2020. aug. 13. 21:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Teljesen kizártnak tartom, mindenesetre a Philips próbálkozott régen szélesebb tévékkel, mérsékelt sikerrel.

[link]

Nem tudom, honnan veszed ezt az összes film és reklám dolgot...

2020. aug. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerintem filmeknél a 16:9 a legjobb.

Talán ez a vodafone reklám 21:9-es, de nem biztos, aztán átáll 16:9-re. Jól lehet látni, hogy a 21:9-nél le van vágva a kép alja és a teteje. Játékoknál lehet előnye a szélesebb képernyőnek mert azok rajzolva vannak és olyan széleslesre csinálják amilyenre akarják. Amikor a telefonomon is átállítom 20:9-re jól látszik, hogy csak le van vágva a képből, azért használom a 16:9-et.

2020. aug. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Max a telefonok erőltetik, de azok is inkább csak mint workaroundot a hülye kameraszigetekre.
2020. aug. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

#2 vagyok

Bocsi, lefelejtettem a videót.

[link]

2020. aug. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Értem én, hogy kína meg technika, de ne akarják már azt, hogy székrekedésesként nézzen a föld másik fele tévét...

Talán a die hard3 jött ki dvd lemezen olyan szélesvászonnal, hogy egy vicc volt nézni...a végén nézzünk egy 5cm-es csíkot vagy 2db tévéből csináljuk 1-et, hogy legyen kép? :DDD

Halott ügy.

2020. aug. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem úgy tűnik, hogy ez egy sima 16:9-es videó két fekete csíkkal, bár nem tudom telefonon ellenőrizni, ráadásul a képarány sem tűnik szabványosnak, nagyjából 22:9. Inkább mozivászonra optimalizáltnak tűnik.
2020. aug. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"Mekkora az esélye annak, hogy a tévécsatornák átállnak 18:9-es képarányra?"

Csak egy indokot légy olyan kedves: miért tennék?

És mi köze a tévécsatornáknak a tv eladásokhoz?

2020. aug. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nos, a csatornák átváltanának másik képarányra, mert a filmek nagy részét már így sem lehet a teljes kijelzőt kihasználva nézni. Ezért a gyártók több, más képarányú tévét tudnának eladni.
2020. aug. 15. 10:44
 9/12 anonim ***** válasza:
De nem váltanak át.
2020. aug. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A filmek képaránya nem változott az utóbbi kb. 50 évben. Tehát már akkor is nagyon széles volt sok film, amikor a 16:9 mellett döntöttek, mert gondolom, ez volt a legelterjedtebb. Nem kizárt, hogy ha újra megjelennének szélesebb kijelzős tévék, és elég sokat eladnának, talán 1-2 mozicsatorna átállna, de ennek az esélye is alig több a 0-nál. Sőt, lehet, hogy már most is az eredeti képaránnyal adják a filmeket, csak nem látod, mert a tévéd 16:9-es. Majd megkérdezünk valakit, akinek szélesebb monitora van, és már nézett rajta tévét.
2020. aug. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!