Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi különbség a QLED és a...

Mi különbség a QLED és a crystal led között? Vajon melyik tv-nek szebb a képe?

Figyelt kérdés

Néztem egy ilyen tvt

[link]


És egy ilyen tv-t

[link]


Vajon melyik a jobb, melyiket érdemesebb megvenni?


2020. aug. 19. 06:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%
Premium kategóriában csak OLED. A QLED egy marketing kamu, amit a Samsung kínjában talált ki, hogy legalább nevében hasonlítson az OLED-re. Egyébként a QLED egy sima TV, amit a Samsung prémium áron próbál eladni és az OLED-del versenyeztetni, pedig a kettő nem egy súlycsoport.
2020. aug. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
1. Azt tudom, hogy a legjobb az oled, de jóval drágább is ha megnézed, ezért kérdeztem a crystal led és qled közötti különbséget...
2020. aug. 19. 07:15
 3/11 A kérdező kommentje:
Viszont láttam egy teszt videót hogy sokkal jobban tud beégni az oled.. még ha nagyon kis mértékben is..
2020. aug. 19. 07:17
 4/11 anonim ***** válasza:
Az első linken lévő TV a jobb.
2020. aug. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Elmennék pl. egy Media Markt-ba ahol vagy 100 tv van bekapcsolva és ugyanaz megy rajtuk, megnéznék ilyet is olyat is és ha nem látnék különbséget (ami valószínű) akkor nem költenék a drágábbra.
2020. aug. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

QLED olyan LCD, amiben a kékes színű háttérvilágítás UV-t is sugároz, ezáltal gerjeszti az LCD quantum nanokristályait.

Tehát így az LCD maga is bocsát ki fényt, plusz a háttérvilágítás is. Feketét tekintve pedig jobb "sötétség" érhető el, azaz jobb feketeszint.


A Crystal LED viszont egyszerű LED-hátterű LCD, de abból a prémium minőséget igyekeznek megcélozni.

Tehát a marketing így akarja megkülönböztetni a normál LCD-től, noha működés szempontjából ugyanaz.

2020. aug. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Morzsi007 ***** válasza:

Egyetértek #1-gyel és# 6-ossal.

Az OLED beégős viszont ennek a legnagyobb a kontrasztja, mivel teljesen ki tudja kapcsolni a pixeleket. A QLED-nél emeltek a fényerőn, így jobbnak tűnik a kontraszt, de a fekete az még mindig szürke, ha alaposan vizsgáljuk. Ezért fényesebb helyre, nappaliba használva jobb választás lehet egy qled.

2020. aug. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

1 hete vettem TU8502-öt (csak 43-as, mert az elég, monitornak használom)

brutálisan jó képe van! vigyorgok amikor elé ülök... egy 8 éves össze-vissza foltos Sony-t cseréltem le, mert szegénynek már véres volt a torka.

a 8500-as szériánál lejjebb ne vegyél! a 8000 és a 7000-ben rosszabb panel van. a 8500-asban Dual LED-es van.

a QLED-ek jobbak, szebb képet adnak állítólag, de drágábbak is.

ha van pénzed vedd a QLED-et, ha mégtöbb van akkor OLED-et (nem fog rommá égni pár év alatt...nyugi)

de jó ár-érték arány kell akkor a 8502.

van a prohardveren tv-s topik, ott nézz körül, sok jó infót lehet találni.

2020. aug. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Zzzoli ***** válasza:
Ha a beégésnél tartunk, Qlednél meg személy szerint nekem volt olyan példányom, aminél ún. ghosting hatás jött létre. Azaz képváltás után félig-meddig szürkeárnyalatosan ott maradt az előző kép. A gyártó szerint bizonyos sorozatú panelek hibája volt.
2020. aug. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Zzzoli ***** válasza:
Ja és természetesen ahogy lejárt a gari, így a hibával huszad áron eladtam.
2020. aug. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!