Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Tv vásárlás előtt állok,...

Tv vásárlás előtt állok, milyen márkát vegyek?

Figyelt kérdés

Van némi elképzelésem, hiszen olvastam egy két véleményt pár márkával kapcsolatban. és annak hatására kialakult bennem némi "kép" erről.

De szeretnélek titeket is megkérdezni arról hogy milyen márkájú tv-t vegyek. Qled, 4k-ra gondoltam. bár tudom a 4k-t nem használjuk "MÉG" ki, de pl. ps4 -hez, és egyébként is ebben gondolkodom.

Samsungot akartam, de sok kommentet és tapasztalat utáni véleményt olvastam arról, hogy nehezen vesz bizonyos dolgokat, nehezen kapcsolódik eszközökhöz stb. Van is ilyen tapasztalaton személyesen is a samsungokkal, de azt gondoltam hogy ez csak egy kivételes negatív tapasztalat, ami nem mondható el úgy általánosan a Samsung tv.k ről. A netes vélemények szerint hát mégis sok ilyen és hasonló probléma van velük. aztán a Hisense márkában kezdtem el nézelődni, amiről sok jót halottam, ti erről a márkáról mit tudnátok írni? és úgy egyébként milyen márkát ajánlanátok?

(((Még egy kérdést ide biggyesztenék ha nem baj, tehát akkor most QLED vagy ULED??? :o )))


(Bocsi a helyesírási hibákért, és a gyér fogalmazásért)



2020. aug. 27. 23:14
1 2
 1/14 anonim válasza:
Nekünk samsung van, 2 is. Semmi baj nincs velük. Az egyik ívelt, a másik sima. Bár mi csak telefont csatlakoztattunk rá idáig, de egyből kapcsolódnak.
2020. aug. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

samsungom volt először. annak a panelja ment tönkre 5-6 év után. használható, csak a jobb szélén van pár centi függőleges sáv ami csíkos. TV-nek még elmegy. és a mai napig működik, pedig 12 éves.

Aztán vettem sony-t. KDL W605B 5 év után behalt a tápja és 3 év után felhős lett a panel. Pedig nagyon dicsérték akkoriban azt a panelt.

Most vettem megint samut TU8502. 1 hónapos sincs, úgyhogy még nem ment tönkre :D kopp kopp kopp!

Apáméknak Philipset vettem, nincs vele baj, igaz nem is úgy használják mint én. Én monitorként használom, napi 16-18 órát megy :DDDD


Minden gyártó máshogy hívja a paneljeit hogy valahogyan kiemelje a többiek közül.

Érdemes alaposan megkutatni hogy milyen panel van a tv-ben! én azért a TU8502-t vettem, mert ebben van dualLED-es panel. a 8000-esben rosszabb van, a 7000-esben még rosszabb. Pedig elég lett volna egy sima nem túl okos TV is. A QLED meg ezek felett van kép minőségben - és árban is. Ez csak a samsungra vonatkozik, a többi gyártónál nem tudom mi van, melyik tv-ben milyen panel van.

js és a kapcsolatok: 2 számítógéppel használom (Mac és win is) semmi gond nincs. A netre is a jelszó bepötyögése után simán kapcsolódott. Az Airplay is kiválóan működik, még a nagyon régi iPad Air-el is.


Megértelek... 1 hónapig napi 1-2 órát olvastam a fórumokat - prohardveren van például tbb jó TV-s topik is - és úgy játram, hogy nem tudtam dönteni. :D

2020. aug. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
(Bár nem tv téma, de egyszer vettem Gaba monitort... Soha többet!ű, Tv meg ugyan ilyenből főleg nem...)
2020. aug. 28. 11:49
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekünk az lg jött be (bármelyik (pénztárcátol függően)) a menü könnyen kezelhető, rengeteg alkalmazás támogatja (HBO, Netflix, youtube...
2020. aug. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Samsung monitor-tv. Négy éves és semmi baja.
2020. aug. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Tudna valaki valami infót erről a Hisense tv márkáról?
2020. szept. 8. 19:08
 7/14 anonim ***** válasza:
Végül mire esett a választás?
2021. júl. 23. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Végül is egy Sony Bravia KD-65XF9005 vettem októberben.

Nem csalódtam benne, igen f@xa tv :)

2021. júl. 23. 06:56
 9/14 anonim ***** válasza:
Jó választás volt valóban.
2021. júl. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Szia! Viszonylag hosszabb idő eltelt, azóta is meg vagy elégedve a Sony-val? :)
2022. jan. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!