Kecskeméten a halasi úti hobbisoron nem megy mindigtv, milyen antennát ajánlotok?

Figyelt kérdés

Üdv! Ahogy fent is írtam, a hobbisoron szeretnék mindigtv-zni, de csak egy antennával próbáltam eddig, ami beltéri, de csak "kint" fogja a jelet. Nem hinném, hogy gyenge az antenna, bár nem zárom ki, mint lehetséges okot.


Eszközök, amikkel próbáltam a földfelszíni adás vételét:


Vivanco tvf 10 (az antenna)


Lg m197wdp-pc("csak" egy monitor tv, azonban Kiskőrösön egy 10 cm-es összesodort alufólia darabbal is "nézhetően" bejött minden adó.

Eddig még nem láttam ehhez fogható "erősségű" tv-t, amivel ilyen erősen bejött volna a Mindigtv)


Samsung ue55nu7172 (kb egy éve még "be tudott jönni" rajta minden mindigtv-s adó, de már csak a fizetősök, vagyis a dvb-t2-esek)


Kérdés akkor a következő lenne: érdemes-e próbálkoznom ezekkel az eszközökkel, és vegyek-e egyáltalán beltéri antennát, vagy mindenféleképpen csak a kültérivel próbálkozzak?


Illetve ha megpróbálnám a beltéri antennát, akkor, milyet ajánlanátok?


(mindig a plafonnál volt az antenna, mert az "alatt" nem is lát jelet, csak az Lg, ami viszont hol a KTV-t, hol a uhf 25-ös csatornáját látta(hol semmit se), de azt is csak a plafonhoz közel, kézben tartva)



2020. szept. 3. 19:21
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
nézd meg a reptéren mekkora anternák vannak.... na akkor kell! azokkal mindent is lehet fogni!
2020. szept. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:

TV, tunerek, szinte mindegy, nagyjából azonos az érzékenység.

Az egy aktív (erősítős) szobaantenna, ha jól látom, de annak sem kötelessége akárhol működni.

Ha pedig nem, akkor következő lépés a kültéri antenna, tetőantenna.

Először passzív, ha nem lenne jó, abból is van erősítős.

2020. szept. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Az aktív antennával az a gond, hogy ha annak a jelét a Gripen befogja, akkor a ház előtt fog landolni!

nehéz lesz kimagyarázni

2020. szept. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A MindigTV javaslata alapján:

[link]

4 irány lehetséges: Kecskemét (Ipoly utcai víztorony), Szentes, Kiskőrös és Kékes - de mindegyikhez kültéri, irányított vevőantennát javasolnak.


Szerény véleményem szerint érdemes valamilyen 10 dBi-nál nagyobb nyereségű passzív Yagi-antennát és a kecskeméti (közel van, bár kicsi az adóteljesítménye) vagy a szentesi (bár messze van, de magasan van és nagy az adóteljesítménye) adók közül választani. Az antenna felhelyezésénél érdemes ügyelni arra, hogy lehetőleg magasra kerüljön, és ne legyen előtte tereptárgy (fa, épület).


Az adók:

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]

antennák:

* [link]

2020. szept. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A szobaantennák mint az általad használt antenna is, erősítősek, ezekkel pedig egy baj van: a sz@rból nem lehet várat építeni. Csak az adótornyok közelében működnek, távolabb már rengeteg zajt összeszednek, ezt hiába erősítik, attól még zaj marad, nem értékelhető jel. Az antennát kivágnám a kukába, vennék egy kis, kültéri antennát, amivel Kecskemétet céloznám meg. Még erősítő sem fog kelleni, nélküle is jó lehet a jel, bár elég gyenge teljesítményen üzemel a torony. Nekem, Kecskeméttől néhány kilométerre kell a nagy antenna (padláson belül, kiskőrösi torony) és az erősítő, így tudtam egy jó jelet elérni, amit már lehetett tovább erősíteni. Kecskemétről gyenge volt a jelszint, a Széchenyi hegy már jobb volt, de ott meg a távolság már kicsit sok volt az antennának. A többi adótorony meg még gyengébb volt.
2020. szept. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ #2-nek, és az utolsó 2-nek is!


#4: nem is tudtam, hogy ennyire sok frekvencia van, így mostmár tudom is, meg ki is próbáltam a vivanco antennával és az LG-vel. Látni már látja az adókat, de ugyan úgy csak a kiskőrösi adók jönnek be, annyi szakadozással, hogy inkább nézhetetlen, mint nézhető.


Köszönöm egyébként a kültéri antennák listáját is, sokkal drágábbnak gondoltam ezeket.


Viszont felmerült bennem, hogy ha mégis szobaantennát vennék (kültéri vásárlása előtt), akkor milyet vegyek? Érdemes-e olyat venni, amin van LTE-szűrő? Illetve gondolom erősítés nem= nagy nyereséggel, így inkább kisebb, vagy nagyobb erősítési képességűt vegyek?


(azért szeretném inkább beltérivel megoldani, mert nem is valószínű, hogy fel tudom/fel szeretném rakni falra, illetve nem szeretnék 2 km kábelt elvezetgetni. Elég a parabola is kint, később majd ha veszek újabb tv-t, akkor úgyis dvb-s képes tv szeretnék.)

2020. szept. 5. 15:24
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyébként csodálkozom, hogy még ennyire "jól" megy az antenna, mert csuma erősítéssel már a bekapcs jelzó led is halványabban világít, és úgy a jel is csökken, tehát csak 3/4-en használható jól.
2020. szept. 5. 15:27
 8/9 A kérdező kommentje:

Ja és egy antenna, amin megakadt a szemem az ára miatt, és még "elvileg" lte-szűrős is.


[link]


Ezt láttam, van még az Auchanban is itt, így elképzelhetó, hogy erre esik a választásom, kivéve, ha szerintetek gyenge/silány/gagyi akármilyen okból, ami ha van, akkor kérem részletezni!

Láttam 6000 Ft körül egy "ventilátor" kinézetűt is, az egy saját márkás, nem tudom, mennyire lehet megbízható...

2020. szept. 5. 23:01
 9/9 A kérdező kommentje:
Lehet olvastátok egy késöbbi kérdésemnél, de ide is leírom: működik a vivancoval is, csak fel kellett raknom az egykori routerem helyére(lakás közepe, 2m magasan), és már nézhető is a tv. :)
2020. szept. 27. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!