Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A HDMI switch okoz minőségbeli...

Garott kérdése:

A HDMI switch okoz minőségbeli romlást?

Figyelt kérdés

Sajnos a TV-mhez szükségem lenne egy HDMI Switch-re, mert túl sok az eszköz, és túl gyakra kell cserélgetni a kábeleket. Azonban nem tudom, hogy ez milyen szinten rontana a gépen. Sok helyen olvastam, hogy a HDMI-ből már a hosszúsága is tud rontani a minőségen. Épp így nem világos, hogy ez mennyire ártana a minőségnek.


Valamint akinek esetleg van ilyennel tapasztalata, tudna ajánlani kifejezett típust? Mert árban nagyon nagy a szórás ahogy néztem (kb 3000-30000 ft között).



2020. szept. 7. 22:36
 1/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Digitális átvitel lévén, ha jelhibák vannak, az durván látható, akár ki is hagy, elsötétül.

Vagy nem látsz semmi hibát.

A HDMI switch ráadásul általában olyan integrált áramkörrel működik, ami repeaterként javítja is a jelet, azaz újraformálja, négyszögesíti, a kábelen óhatatlanul torzuló jelet.

Használtam ilyet magam is 2+5 méter kábellel, gond nélkül.

2020. szept. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

nekem sincs vele gondom.

a port kell róla néha letörölni ennyi vele a gond :D

2020. szept. 8. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Zzzoli ***** válasza:
100%
Én is találkoztam többfélével, nem volt velük gond. Nekem egy Delock típusú van itthon, de meg merem kockáztatni hogy nagyon nem tudsz melléjük nyúlni. Arra vigyázz hogy ha ARC vagy eARC képes eszközt akarsz használni az ezzel kompatibili, általában HDMI1-es aljzaton, azzal lehetnek gondok nem támogatja.
2020. szept. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Zzzoli ***** válasza:
100%
Ha nem támogatja! Helyesbítés!
2020. szept. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 gabesz147 ***** válasza:

Nekem Nedis van, bevált.


(Először egy "passzív" elosztót vettem, de a laptop tápja kevés volt neki, a közeli informatikai boltba rendes gárda van, előre megmondták, hogy nem biztos, hogy jó lesz, próba után csere, már bő fél éve megvan, külön USB-ről etetem, ez se a gépet terhelje.)

2020. szept. 9. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!