Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha vákuumcsöves erősítője...

Ha vákuumcsöves erősítője soha nem volt az embernek, egy ilyesmi rendszerrel (kép lent) jobb hang minőséget fog hallani, az eddigi olcsó (25 eFt alatti), műanyagdobozos hangfallal ellátott rendszerrel szemben?

Figyelt kérdés

Sejtem, ezt megvásárolni nem két fillér lesz (ha lehet még egyáltalán ilyen rack-rendszereket kapni használtan szigorúan kizárólag az 1980-as évekből), de érezhetően szebb lesz a hangja a bakelit lemezek (esetleg kazetták) lejátszásának az ez (pontosabban ezen kettő) alatti szintűvel szemben?


[link]


[link]


----<<<<====>>>>----


Ezzel szemben:


[link]


(Valami ilyesmi, csak kazettásban. Ezzel ellentétben várható, hogy jobb hangzású lesz a fenti kettőhöz hasonló rendszer?)



2020. szept. 30. 09:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyértelmű. A két hang között fény év tavolsag van.
2020. szept. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy műanyagdobozos hangszóró soha nem fog úgy szólni, mint egy tisztességesen megépített fadobozos hangdoboz. Maguk a készülékek is messze magasabb színvonalat képviselnek, mint az alsó. Ahhoz, hogy jól szóljon jó minőségű lemezjátszó, magnó, erősítő, hangdoboz és jó állapotban levő lemezek és kazetták kellenek. A kérdés az, hogy megéri-e a jobb hangminőségért nagy árat fizetni. Sok esetben egy kismértékű hangminőség javulásért milliókat kell(ene) fizetni. Szerintem a kettő közötti minőség is elég lenne egy elérhetőbb áron.
2020. szept. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Egy ilyen rack (első két fénykép) használt elemekből összeállítva is több millió forint?


Egy például régi 84-es, 85-ös és 87-es (használt) alkotóelemekből összetevődő rack-et nem lehet egy millió alatt megúszni? Teszem azt 700-800 ezer forintból? Plusz természetesen egy jó lemezjátszó hozzá külön.

2020. szept. 30. 13:48
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az árakat nem tudom, attól függ milyen típusokat és milyen kategóriájúakat szerzel be. Egy jó minőségű lemezjátszó lehet például 100 ezer Ft, de egy kicsivel jobb már lehet, hogy 1 millió, viszont ez már nem biztos, hogy megéri. Szerintem, ha keresgélsz, akkor találsz elfogadható minőségű készülékeket összességében 1 millió alatt. Lemezjátszó, magnó, erősítő, hangdobozok, ha ezekre darabonként nagyjából 150 ezret szánsz és még valamennyit a csatlakoztatáshoz szükséges kábelekre, akkor még beleférsz a 700-800 ezerbe.
2020. szept. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
22%
Neked mi a bánatnak rack? Szerzel egy értelmesebb kis 2.1-et, normálisabb DAC-on át hallgatod vele a nagyfelbontású FLAC gyűjteményedet, a fennmaradó lóvéból meg rendberakod a szoba csillapítását, és ott vagy egy teljesen jó cuccal, meg a pénz 9/10-edével. Akkora különbség nincs, hogy azt is odaadd a cuccért, csak hogy berakhasd a kezeletlen szobádba.
2020. szept. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mellesleg neked stúdiórack nemigen kell semmire.
2020. szept. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jajó, látom, azzal kezdtem... :) Bocs, kezd elharapózni az istenverése alvásdeficit...
2020. szept. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!