Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Kb. Meddig bírná egy bluetooth...

Kb. Meddig bírná egy bluetooth hangszóró 2600mAh-val?

Figyelt kérdés

2db magashangsugárzó

2db közép

1db mély


Mind 4 Ohm-os.


12V-os erősítő lesz benne, ezért a 4db 3,7V-os 2,6Ah-ás akksit sorba kötöm, hogy meglegyen a 12V így az egész marad 2,6Ah.

Viszont nekem így kicsit kevének tűnik.


A két magasat egyenesen a két középre kötöm, mert az erősítő 3 sávos (ha így mondják)


Ezt így ki lehet számolni? Most így fejből nem tudom, hogy hány wattosak egyenként a hangszórók, de ha kell azt is megnézem.



2020. szept. 30. 11:32
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

"Most így fejből nem tudom, hogy hány wattosak "

Én sem.

Így megtippekek neked 10 perc üzemidőt.

Majd szólj ha kipróbáltad hogy mennyire lőttem mellé.

2020. szept. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem a hangszórók teljesítményére van szükség, hanem az erősítő által felvett teljesítményre vagy áramra.

Az üzemidő: t=C/I=C×U/P, C=2,6 Ah. Persze ez csak akkor igaz, ha egyenletes teljesítménnyel járatod, akkor is csak közelítőleg. Az üzemidő akkor lesz a legkisebb, ha végig maximális hangerőn használod.

2020. szept. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A magasakhoz kössél még sorba egy kondenzátort is, mert ki fogod nyírni őket. Olcsóbb gagyi cuccokban is soros kondival oldják meg rendes hangváltó helyett.
2020. szept. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Van rajtuk alaból mert úgy szereltem ki máshonnan.


Igazából nem annyira fontos a pontos üzemidő... Az az érdekes, hogy használható lesz-e vagy 10 perc után lemerül?

Nyilván nem fogom max hangerőn bömböltetni, a mély is öreg már hozzá szerintem.

2020. szept. 30. 15:43
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem sok adatot árultál el, nem tudni mekkora az erősítő teljesítménye, milyen a kapcsolása, „normál” vagy hídkapcsolású? Ha azt vesszük, hogy „normál” kapcsolású, akkor a legnagyobb kivehető teljesítmény:


Pkimax=(Ut–Um)²/8Zh


Ut: tápfeszültség, 12 V

Um: a teljesítménytranzisztorok maradékfeszültsége, kb. 1...3 V

Zh: hangszóró impedanciája, 4 Ω


Pkimax=(12–1)²/8×4=3,8 W


A hatásfok nagyjából η=60%-ra vehető, így az akkumulátorokból felvett teljesítmény:


P=Pkimax/η=3,8/0,6=6,3 W


A felvett áram: I=P/Ut=6,3/12=0,525 A


Az üzemidő: t=C/I=2,6/0,525=4,9 h


Ha az erősítő sztereó, akkor a felvett áram ennek a kétszerese, az üzemidő pedig a fele. Ez csak közelítőleg igaz, mert a zenei jel állandóan változik, nem folyamatosan a maximális teljesítményt adja le az erősítő.

2020. okt. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszi, ez már elég nekem :)

Egy szót sem értettem abból amit írtál, de azért köszi.

2020. okt. 4. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!