Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 4K - 8K tévén, milyen érzés...

4K - 8K tévén, milyen érzés régi AVI, DVD filmeket nézni, netalán kidobtátok (letörültétek) a gyenge felbontású filmjeiteket?

Figyelt kérdés
Sok film nem létezik még HD, FHD felbontásban sem, nemhogy 4K-ban, 8K-ban. Ha ilyen tévétek van, nem is néztek gyenge felbontású filmeket? Akkor sem, ha nincs más verziója?

2020. okt. 7. 12:35
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Figyu, nekem egy VHS kazin van meg az ált isk ballagásom, még úgy ahogy színes is... A lejátszó kB 30 éves, már vagy 100szor meg lett tákolva, de még mindig megy... És az nem HD, FHD, UHD, 4k,8k,stb,hanem kB 144p.

Röviden használom

2020. okt. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Már mint a képminőségre gondolsz?


Van egy OLED tv-m és egy Himedia médialejátszóm, és nem igazán tudok belekötni a képminőségbe gyengébb forrás esetén sem - mert feljavítja a képminőséget (annak ellenére, hogy a javító algoritmusok kivannak kapcsolva, ugye az α9 processzor dolgozza fel a képet).


Viszont belépő kategóriás LED tv-n is próbáltam ugyanezeket a 480p vagy annál kisebb felbontású forrásokat, és a kép élvezhetetlenül rossz.


"Sok film nem létezik még HD, FHD felbontásban sem"


Szerintem pedig rengeteg film létezik Full HD felbontásban. A HD-t hagyjuk, mert nincs olyan szabvány jelenleg, legalábbis én nem tudok olyan filmről, ami sima HD-ban jelent volna meg. A jelentősebb régi filmek elérhetőek Full HD felbontásban, sőt 4k-ban is (bár annak sok értelme nincsen). Legutóbb Schindler listáját néztem 4k-ban OLED-en, hát nem tudom volt -e értelme...

2020. okt. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1#

Meglehet kicsit félreértettél vagy én téged. Én azt kérdezném, akinek 4K, 8K tévéje van, az nézi-e a régi, gyenge képfelbontású filmeket, vagy akár videókamera felvételeket? Talán azt akartad írni, hogy a VHS lejátszót használd a 4K, 8K tévéden is?

(az nem kérdés, hogy egyesek még használják a VHS lejátszókat, képcsöves tévéket, régi "lapos" tévéket is)


Két dologra lennék kíváncsi: Milyen látványt nyújtanak a kis felbontású, régi filmek, felvételek a 4K, 8K tévéken? (erre kaptam választ 2#-től) És valóban, a legtöbb új, ultramodern tévétulajdonos kidobja az összes régi VHS filmet, letörli a meghajtón tárolt kis felbontású AVI filmet, kidobja az írt lemezeit?


2#

Neked is köszi a választ! Tehát, te nézed a régi filmeket is.

A belépő kategóriás LED tévék még a képcsövesekkel sem veszik fel a versenyt. :-) Szerintem, azokon szinte semmilyen felbontás nem élvezhető minőség.

Azt nem állítottam, hogy nincs nagyon sok FHD, 4K film! Ám mégis akadnak, melyeket nem jelentettek meg egyik verzióban sem. Nekem is van sok olyan VHS felvételem, vagy winchester-es DVD-vel felvett filmem, műsorom, melyeket nem lehet megszerezni kiadott formában. A saját, VHS, SD, DV kamerás és különböző régi mobiltelefonos felvételekről nem is szólva.

Az jutott az eszembe, akik ész nélkül megszabadulnak a régi adathordozóktól, fájloktól, a fürdővízzel együtt a gyereket is kiöntik. :-( Mennyi értékes film vagy felvétel veszhet kárba.

2020. okt. 8. 01:03
 4/5 anonim ***** válasza:
#1 vagyok, néha még használom, de iszonyat sz%r a kép(Panasonic 4k)
2020. okt. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha már VHS: szüleimnek végig minden le lett kamerázva az esküvőjükön. VHS kazettán van meg, és ezt digitalizáltuk, ez is 144p vagy 280p. A 4k hajlított Samsungon néztük vissza a többórás anyagot, tökéletes volt.
2020. okt. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!