Plex szerver program (film lejátszó), miért írja ki rendszeresen, a konverzió sikertelen, a transzkóder hiba miatt kilépett?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor leáll a film lejátszás, igen idegesítő. Hol szinte indításnál, hol 10 - 15 perc után, újra és újra. Akár a tévén nézzük, akár a számítógépen. :-(

Nem segít a problémán a Plex újra telepítése a tévén, a számítógépen.



2020. okt. 10. 01:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért akarod konvertalni ?
2020. okt. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mind a TV, mind a számítógépben levő lejátszó csak bizonyos fajta kódolású videókat játszik le.

Ha a Plex szerver által kiszolgálandó videó nem a lejátszóprogramnak megfelelő formátumú, akkor át kell konvertálnia azt.

Ha ez az átkonvertálás időközben problémába ütközik, akkor hibát fog visszajelezni.


Jó lenne tudni, hogy milyen formátumú (konténer, audio- és videoókodek) a lejátszandó videofájl, lokálisan (nem a Plexen keresztül) a TV (mondjuk egy pendriveról, vagy hordozható vinyóról) vagy a számítógép le tudja játszani-e; a Plex (verzió?) pontosan milyen hibaüzenetet ad, van-e erről valamilyen naplóbejegyzése; a TV (gyártó, típus?)/a számítógépes lejátszóprogram (neve, verziója?) milyen hibajelzést ad.

2020. okt. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
27%
Hasznalj Servioot
2020. okt. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

1# Nem én konvertálom


2# Köszi! Így gondolom, 1# is érti már, miről van szó.

Különböző formátumok, hiszen ezek letöltött filmek. Többnyire MKV, AVI, a kódolásuk is eltérő, vannak újak és régebbiek is. Az érdekes, hogy pár hete van ez a jelenség, előtte soha nem volt probléma, gond nélkül játszott le mindent. A számítógép, a tévé, a modem, a vezetékek minden ugyanaz 2 éve, semmi hardver nem változott. Én nem állítottam át semmi beállítást a plex programban, vagy a tévén. Amióta megakad, próbáltam levenni a képfelbontását a lejátszásnál, de akkor is akad. Frissítettem a plex-t a szg-en, tv-n, de az sem segített. :-(

Hangsúlyozom, nem csak az újabb, a régebbi kódolású filmek is akadnak, melyeket eddig lejátszott.

Hibajelzést csak annyit ír, amit a kérdésben is említettem: A konverzió sikertelen, a transzkóder hiba miatt kilépett. Szg-en és a tévén is ezt írja ki a plex.

Pendrive-ról a tévé lejátssza a filmeket, de akkor nem a plexen, hanem abból a menüből, ahonnan a külső meghajtóról is lejátssza a felvett műsorokat, Smart Share a neve. (evvel is lehet megosztani fájlokat a számítógépről, de ehhez nincs film menü, és kizárólag egy mappában lehetnek a fájlok, a C dokumentumok mappában. Akkor inkább pendrive.) Külső winyóval nem tudom kipróbálni, mert a 4T-sakat, melyeken a filmek vannak, nem ismeri fel a tévé. :-(

UPC, ami immár Vodafone kábeltévénk, modemünk van és LG OLED 55EG910V tévénk (az aktuális frissítésekkel).

A a számítógépes lejátszóprogram, ami hibát jelez, kizárólag a Plex szerver program. Minden más lejátssza a filmeket! (de tévén szeretnénk nézni, ám a képernyő tükrözés hálózaton szintén nem megy, 2 év alatt egyszer sikerült valahogy összehozni. HDMI kimenete van a notebook-nak, de azt nem ismeri fel a tévé. :-(


/Mellesleg, nagyjából 10 éve használjuk a Plex szervert és LG tévéket megelégedéssel. Ezért vettünk újra és újra LG-t. A 10 éves LG Full HD Led tévénk tökéletesen működik szüleimnél, ahogy az albérletbe kiadott lakásainkban a 3 - 4 éves LG tévék. (egyik monitor funkciós, avval megy a számítógép képernyőtükrözés gond nélkül) Plexet egyiken sem használják, így nem tudom avval, mi van. De ahogy olvasom, mások is panaszkodnak a Plex ezen jelenségére, de megoldást sehol nem olvastam./


3#

Servioot-t nem ismeri a tévé, ilyen lehetőséget nem tudok használni. LG tévé, ezen plex van.

2020. okt. 12. 20:17
 5/10 anonim ***** válasza:

Továbbra is fenntartom azt, hogy valahol engedélyezve van a transzkodolas tekintve azt hogy nekem is LG oled van e series csak 65os ennyi az eltérés, és nincs semmilyen film a 8 tb adatból amit ne játszana le atkodolas nélkül.

Így lehet hogy igazad van hülye vagyok és nem értem, de le merem fogadni hogy valahol eroltetve van az az atkodolas mert olyan nincs hogy semelyik se támogatott.


Szerintem.


De nekem igazából mindegy

2020. okt. 13. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem is LG TV, es siman nezem Servioo-val..nincs olyan h nem ismeri, ez csak egy mediaszerver program
2020. okt. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

5#

Nem kívántalak megsérteni! Nem fejtetted ki az érveidet, csupán visszakérdeztél, amivel én nem lettem előrébb. Ebből nem tudom leszűrni, hogy mennyire van otthon a témában.

Én úgy vettem ki az olvasottakból, hogy mindig transzkodol a plex. Ha ez nem így van, akkor hol keressem, hol kapcsoljam ki a transzkódolást?


6#

Köszi a hozzászólást, de neked is azt tudom írni, ha nem fejted ki, mire gondolsz, akkor én két szavas, ill. egy mondatokból nem tudok rájönni, mit szeretnél mondani. A tévén a Plex egy app, a Servioo app nem áll rendelkezésre a tévén. Attól, hogy a számítógépre feltelepítem a Servioo-t, miként látja a tévé?

2020. okt. 13. 12:15
 8/10 anonim ***** válasza:

Feltelepited a serviot a gepedre a Servioo-t, (esetleg tuzfalnak engedelyezed).. aztan Servioba beallitod, hogy melyik mappat vagy meghajtot kezelje.

Aztan LG TV-ben a SmartShare alkalmazasban megjelenik a Servioo mappa, es onnantol latod kijelolt mappa tartalmat TV-en. Rakkattintasz a kivant tartalomra es a TV sajat lejatszoja elkezdi lejatszani.

2020. okt. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Termeszetesen a Pc-nek es a TV-nek egy wifi halozaton kell lennie
2020. okt. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
*Vagyis ugyanazon halozaton
2020. okt. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!