Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 3D projektort szeretnék venni...

Sojo64 kérdése:

3D projektort szeretnék venni és érdekelne,hogy milyen fomátumú fájlokat lehet hozzá használni?

Figyelt kérdés
Eddig LG 3D tévém volt,amihez ugye half au,sbs-t lehetett használni.A projektorhoz is ez a jó?

2020. okt. 14. 09:50
 1/7 anonim ***** válasza:
20%

Figyelj, ez RENDSZER FÜGGŐEN ***, HA NEM TUDJUK MILYEN TÍPUS NEM TUDJUK MILYET TÁMOGAT, nem deROGÁL AZ MKV, BURZSUJ FORMÁTUMOKAT KELL, HOGY MINKET IDEGESÍTS???!


Elnézést a düh kirohanásomért, de muszáj volt kiadni.

2020. okt. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Morzsi007 ***** válasza:
64%
Ezeket is összetudja rakni a 3D-s projektor(Half OU, half SBS)Hasonlóan működik, mint a TV. annyi, hogy amíg a tv lejátszotta a filmet a projektor nem fogja. Szóval kell egy média lejátszó vagy pc, ami viszi a filmet. Aktív szemüveg kell hozzá (Én esetemben DLP link technológiát használ), amin én nem spórolnék, vagyis a gyárit venném. Vannak kínai márkák, amik nem biztos, hogy megfelelően működnek. Régen az Optoma vetítőm szépen elvolt a párezer ft-os szemüvegekkel. Aztán lecseréltem egy Benq W2000-re. Itt is működött, de ahogy nagyobb fényererejű kép jelent meg a filmben , elvesztette a szinkront. Több olcsó szemüvegnél is jelentkezett.
2020. okt. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Half sbs
2020. okt. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha PC-ről hajtod meg, akkor röhögve letöltesz egy MPC-BE-t és az ismer mindenfajta 3D formátumot (ha a projektor mégsem tudná valamelyiket).


[link]


Többet a projektor ismeretében lehetne mondani.

2020. okt. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2020. okt. 15. 18:46
 6/7 anonim ***** válasza:

Na első vagyok és azért ez nem ilyen egyszerű. Van aktív és passzív 3D. A 3D technológia lényege, hogy a képet felosztja két részre vagy alul felul, jobbra balra vagy összemosva és ezt egymástól eltérően halványítja ezzel átverve a szemedet. A passzív 3D magát a kivetített képet, az aktív pedig a szemüveget a tvvel vagy a projektorral kommunikálva oldja meg magának. Az aktív értelem szerűen jobb csak egy egy ilyen szemüveg 6ezer forintba és kerülhet még a passzív ugye gagyibb, de 300Ft már kapsz szemüveget.


Na most, hogy melyik technológiát tudja ezek közül a drága látos projektorod mindig nem tudjuk és az, hogy majd a kedves laptopod, hogy fog kommunikálni a projektorral és a letöltögetett lejátszók milyen jeleket fognak küldeni és azt a projektor hogy fogja értelmezni az is tiszta homály így.


Szóval hajrá vedd meg és ess pofára ezt kívánom a lepontozóknak is.


Egyébként a korábbi válaszolóknak, néhány projektor rendelkezik saját multimédia lejátszóval, főleg ha már ilyen térben vagyunk. De mivel nem tudjuk a projektort ezt se tudom megmondani. Egyébként lehet én értettem félre és itt filmre asszociáltam miközben te egy 3D tervező építészmérnök is lehetsz vagy egy színház technikusa. Ha a kettő vagy az egyik közül akkor csak gratulálok. Ha viszont filmeket / videókat akarsz nézni akkor csak annyit, hogy a 3D meghalt. Nagy jövőt adtak neki, de az igénytelen emberek nem tudták kihasználni a benne lévő potienciált így kivonták a forgalomból. A jelenleg kapható 3Ds eszközök vagy nagyon drágák vagy kompromisszummal kaphatóak.

2020. okt. 16. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Morzsi007 ***** válasza:
Engem is valaki lepontozott, pedig én senkit sem. Olyan 3d projektorral nem találkoztam otthoni gépeknél még ami passzív szemüveggel használható, csak moziban. Egyébként a lényeg, hogy min 120Hz-es frissítést tudjon a projektor, így tudja felváltva megjeleníteni a két képet 60-60 képkockával. Az újabbak 144Hz-en 24p-s lejátszás mellett tudják már a 3D-t.
2020. okt. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!