Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Megéri a qled, mekkora tv -t...

Megéri a qled, mekkora tv -t válasszak?

Figyelt kérdés

Szoba felújítást szeretném megkoronázni egy új TV vel, és mivel ez egy nagyobb tétel gondoltam több helyen is kikérem emberek véleményét, tapasztalatait. Nézelődtem sokat az aktuális technológiákat illetően, és bár nagyon szívesen vásárolnék oled TV -t, ez számomra megfizethetetlen.


Jó alternatívának tartják azonban a qled TV -ket, bár a hagyományos led TV nél ez is jóval drágább. Ezzel kapcsoaltban a kérdésem: Ugyan annyi pénzért egy olcsó QLED vagy egy drága LED éri meg jobban?


Szerintetek mekkora TV kellene minimum, hogy "moziközeli" élvezhető érzetet keltsen? A távolság 3.5 - 4 m



+1 Esetleg egy TV ami neked nagyon bevált?



2020. okt. 20. 20:36
 1/7 anonim ***** válasza:
A technológiákhoz nem értek, de szerintem ez nem is olyan fontos. A lényeg, hogy nagyobb legyen, mint a haverodé.
2020. okt. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

a wlednél egy szinttel van lejjebb a samsung dualled tv-je a TU8500 sorozat.

a samsung TU8502 költséghatékonyan magas minőséget nyújt. én nagyon szeretem.

ha kicsit jobb kell akkor qled



a méretet te tudod: nézd meg a pontosa adatokat hogy mi mekkora és rajzold fel a falra! :)

2020. okt. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Abból a távolságból, (4m), még a 75" se túl nagy, de nagyobb méreteknél már az árak nagyon elszállnak!

Kisebbeket meg örökre bánja az ember, ,iárt nem vártam még, és tettem volna hozzá és megveszem egy év múlva. Nos én inkább így tettem. Évekig csak vűrtam, hpgy talűljak egy olyan tv-t amit érdemes megvenni.


Végül lett egy LGOled65c9pla Hihhetelen éles tiszta képe van egészen közelről is!!!


Ezt kb. 2 méterről nézem. Épp szűken elég a mérete. Időnként közelebb kuporodom a képernyőhöz másfél méterre vagy 1.30-ra, hogy moziszerű élményem legyen. Épp gondoltam, mivel ez UHD felbontású, hogy jó lett volna 75"-os képernyőjűt venni, de az árban már a duplája, ami már sok lett volna.


A kép minősége hihetetlenül éles brilliáns tiszta kép!


Igaz, ebben egy új képjavító processzor dolgozik, ami a mozinál jobb minőségre javítja fel a sima FULL HD műsort élességében és színeiben és a tisztaságában, hihető valóságszerű hatásában is.


Szinte mindig rácsodálkozom, hogy lehet ilyen közelről ennyire éles és tiszta képe, de a valós idejű képjavítást, az alfa-1 es processzort úgy látszik sok trükkel ellátták.


Ebbe intelligens kép tartalom felismerő intelligenciát építettek be, ami képes felismerni valós időben a tartalmat és hihetetéenül jó minőségben rajzolja újra a képet, még tisztábbra, élesebbre és ez mellett meglepően természetes hohető az eredmény.


A tv ára 650e ft volt.

Plusz még 5 év garanciát vettem rá 50e-ért, ami törésre, leesésre, elemi kárra és mindenre is érvényes.


A fali, harmonikaszerűen faltól elhúzható tartója 40e ft volt kb.


Szóval így 750e,Ft volt a vége, de nap mint nap csodálom és azt mondom, ha össze is kellett spórolni az árát évekig, de nagyon megérte rá várni !

2020. okt. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem nagyon tudom megmondani, hogy nem 4K az a tartalom, ha a képet nézem..


Egyébként a műsor anyag minőségétől függ, hogy a kép javító proci mit tud kihozni belőle, olyan is előfordul, hogy nem éles és tiszta a kép, de a következő műsor anyagoknál viszont brilliáns tiszta éles és valósághű, 4k-szerű az élmény a full hd műsorból.


Az elején, még minden beállítási lehetőséget kipróbáltam és át tanulmányoztam, mire végül teljesen "belaktam" a készüléket. fél-egy évig is nyúztam, mire kiismertem a beállítások jelentős részét.


Akinek van legalább icipici műszaki érdeklődése, jobb ha megismeri, kitapasztalja minden beállítási lehetőségét. Azután már érzéki szinten lehet beállítani a szemnek leginkább megfelelő képet, mint amikor egy zenész a hangszerén játszik.

2020. okt. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A QLED tv színei is valahol nagyon ott vannak!

Azt viszont nem tudom, hogy a kép minősége mennyire lwsz jóegy kisebb felbontású videó forrás esetén.

Így is naggyon nagyon javasolnám a 4k felbontású képernyőt.

A full hd pixelei nagyon zavaróak tudnak lenni kicsit is közelebbről.


A legtöbb 4k tv-nél már van valamilyen felskálázás.

Azt a vásárlás előtt érdemes megkérdezni az eladótól, mutassa meg, hogy néz ki a 4k tv-n egy full hd anyag, így láthatod, hogy mennyire leszel majd otthon megelégedve vele otthon.


Amikor a vásárlás előtti napon mentem nézelődni, épp egy kategóriával a jelenlegi alatti processzorral szerelt tv volt kiállítva. Azt tudtam megnézni az alfa c8 processzorral, hogy milyen a felkonvertálás. Hát áppen, hogy elfogadható volt, de azért tetszett.


Másnap mentem, akkor mondták, hogy az az akciós épp elfogyott de ugyanannyiért egy újabb, c9 processzorosat tudnak adni a c8 helyett.

Megnéztem a feljavítás funkciót a full hd-ről és nem hittem a szememnek.

Olyan volt, hogy észre sem lehetett venni a 4k demóhoz képest minőségi különbséget.Gondolhatod mennyire örültem, hogy az előzőt, a kicsivel régebbit elvitték.


Szóval nagyon árdemes körül érdeklődni a készülékekben elérhető képjavítás tech. szintjét megis,erni, melyik mit nyújt.


Nagyon sok, rengeteg múlik ilyen apróságnak tűnő dolgokon!

2020. okt. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Most jó sokat írtam, de mivel nekem ez a tv hatalmas élmény ahogy sikerült hozzájutnom ilyen minőségű képhez, ezért megpróbálok több zzempontot megvilágítani, nehogy elhamarkodd és "bevásárolj" valami nem megfelelőt.


Ha úgy gondolod, inkább akár még egy-két évet is érdemes várni, ha annyi hiányzik. és addig is érdeklődj, próbáltasd ki a neked tetsző készüléket, hogy legyen tapasztalat, mit nyújt egyik és mit a másik. Milyen a kép feljavítás benne.

Ezek sajnos elég erősen árfüggőek.

2020. okt. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát tényleg sokat írtál, és köszönöm az idődet és az ajánlást, de sajnos nem tudok 750e Ft ot elkölteni egy TV re. Kérdés kiírása óta rengeteg tesztet néztem, és az OLED TV-k tényleg nagyon csábítóak, de sajnos nem spórolhatok évekig, mert jelenleg nincs TV -m. Számítógép monítorról nézek filmeket.
2020. okt. 31. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!