Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért ad ki fura hangot az LG...

Miért ad ki fura hangot az LG LED TV kikapcsolt állapotban?

Figyelt kérdés

Miután bekapcsolom a TV-t, a hang azonnal megszűnik. Ha újra kikapcsolom, tehát csak áram alatt van, újra elkezdi.

Nem annyira hangos, hogy meg lehet tőle hülyülni, de teljesen csendben, például éjjel baromi zavaró tud lenni. Olyasmi, mint pl egy energiatakarékos izzó, aminek zúg a trafója... legalábbis a villanyszerelő ezt mondta, hogy ezeknek az izzóknak lehet ilyen alapzaja.

A villamos hálózatunk teljesen fel lett kb 1 éve újítva, minden új, konnektorok megmérve, azokban rendben van minden feszültség érték, szerelő bemérte.


Olyan mint ciripelne benne valami, vagy nem tudom mihez hasonlítsam.

Olvastam már mindenféle dolgot, hogy például a hőtágulás miatt lehet.


Mi lehet a hiba? Vagy ez normális?



2020. okt. 25. 10:30
 1/6 A kérdező kommentje:

LG 50UK6300 a készülék, ez kimaradt.

Nem új típus, a Telekomnál vettem akciósan idén, tehát még garanciális, de nem akarom feleslegesen szervizbe vinni, ha ez normális, mert nem lakok közel hozzá és jelenleg autóm sincs, amivel elvigyem :D

2020. okt. 25. 10:31
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kapcsolóüzemű táp.

Egy tekercs zizeg benne.

Ez csak neked probléma, a készüléknek nem.

Para vége.

2020. okt. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
35%
Normálisan működik. Ha a tápból nem veszel fel elég nagy teljesítményt, akkor búg, sípol. Ez a rendeltetésszerű működése. Általában a tévék egy relével lekapcsolják a fő trafót és egy alacsonyabb teljesítményű standby trafóval várják a bekapcsoló jelet a távirányítótól, ezzel energiát takarítanak meg, mert a fő trafó és a tévé szinte minden komponense nincs áram alatt ilyenkor. Ezek szerint a te tévédből ezt kispórolták.
2020. okt. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Zzzoli ***** válasza:
100%

#3

Nem spóroltak ki semmit az ó tévéjéből sem, ugyanúgy megvan abban a típusban is a stanby áramkör, láthatod ha megnézed a szerviz manuálját.

Ha idegesít akkor meg kell keresni hogy melyik folytó, vagy egyéb ferrites trafó adja ki a hangot, aztán fixálni kell, impregnálással, cserével stb...

Az rendben van hogy az alharmonikusok berezgethetnek ezt-azt, de akkor sem frankó, engem is zavarni szokott.

2020. okt. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Zzzoli ***** válasza:
folytó, bocs, valahogy folytó lett a fojtó, az én bambaságom.
2020. okt. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kicserélték a szervizben a tápegységet és ugyanúgy hangja van....

Bár nem foglalkozom vele már, veszek új TV-t, a saját hibám, hogy az egyik legolcsóbb modellt vettem meg anno, ami épp kifutó modell volt, kár volt :(

2020. nov. 3. 09:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!