Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Konzolt így árulni mennyire...

Konzolt így árulni mennyire legális?

Figyelt kérdés
[link] Rátaláltam ezekre a hirdetésekre, és ugye mint köztudott, a playstation 5 igencsak hiánycikk, főleg nálunk (én is sajnos lemaradtam róla) tehát megláttam ezen az oldalon, hogy sokan közel kétszeres árok árulják a konzolt, és azon gondolkoztam el, hogy így, hogy jó pár ember felvásárolta, és most drágábban árulja sokkal mint a bolti ár, gyakorlatilag piaci manipulációt csinálnak, mert mesterségesen felnyomták az árát. Erre semmiféle szabályozás nincs? Mert nekem eléggé hatalmas visszaélésnek tűnik a dolog. A lényeg, hogy olyanok válaszát várnám akik jártasak a témában, köszönöm szépen a válaszokat előre is!

2020. nov. 17. 23:00
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
61%
Nem legális, mert ez már üzletszerű értékesítésnek minősül, adózni kell utána és vállalkozói kell.
2020. nov. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
62%
Legális. Miért ne szabadna árulni valamit, ami a sajátod és annyiért árulod amennyinek te jónak találod. Most az ember megvette olcsóbban a konzolt és drágábban eladni. Akinek kell az megveszi, aki meg nem nem. Semmi baj nincs ezzel. Ez kő kemény üzlet. Ez mind legális.
2020. nov. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
58%
#2 nyilván ami a tiéd azt annyiért árulod amennyiért akarod. De ez nem az övé, nincs a birtokában a konzol, így nem hirdetheti.
2020. nov. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
35%
#3-as azt nem tudhatod nem az övé. Ha nem lenne az övé akkor nem árulhatná annyiért amennyiért akarná. Most tegyünk fel aki nyáron előrendelte a konzolt és 185e ftért megvette. A héten megkapta már. Viszont látja mennyire kevés van belőle és ő azt mondja inkább tovább adja 300.000 ftért és majd tavasszal vesz egy újat majd, ugyanennyiért viszont +100k pluszban lesz. Teljesen oké. Vagy lehet ő boltban dolgozik és mint bolti értékesítő ő felvásárolta magának mint civil vagy más emberrel a konzolt és tovább adja használtan. Ez is teljesen okés! Semmi csalás nincs benne, mert a Sony ugyanúgy megkapja az eredeti konzolokból az árat csak a magányszemélyek megtehetik ebben a helyzetben, hogy meghirdetik neten és drágábban adják ennyi. Akkor lenne csalás, ha pl a bolt tulaja előtte nem venné meg magának, hanem ahogy bejön a boltba a konzol úgy adná 300k ért na ez lenne a csalás. Ez nem az.
2020. nov. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
43%

Jajj 4-es...

Az ilyenek miatt hagytam el a hazám mint te.

2020. nov. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 A kérdező kommentje:
Ezt értem, de mivel máshol nem lehet megkapni a konzolt, ezért arra kényszeríti a többi embert, hogy kétszeres áron vegye meg mint a fogyasztói ár :D, nekem ez nemigazán tűnik legális megoldásnak, hiszen egy magán ember milyen jogon adja el nekem 2szeres áron ugyanazt a konzolt, ami a boltban fele ennyibe kerül ? Ez sehogy sem tűnik normális dolognak, ezért kérdeztem, hogy erre valamiféle szabályozás létezik e vagy akkor ezek szerint simán vissza lehet így élni a dologgal mindenféle büntetés nélkül ?
2020. nov. 18. 00:29
 7/49 A kérdező kommentje:
Az első válasza amúgy logikusnak tűnik így átgondolva valószínűleg adóznia kéne ezután, de van egy olyan sejtésem, hogy nem teszik meg, mivel ha ennyiért adja a konzolt az adó befizetése után kevesebb pénze maradna majdnem mint amennyibe a konzol eredetileg került.
2020. nov. 18. 00:32
 8/49 anonim ***** válasza:
46%
Kérdező neked sem kötelező megvenni annyiért azt a konzolt, senki nem kényszerít rád semmit. Ne essünk már túlzásban. Ha én felrakom most a Ps4 Promat 200.000 ftért akkor mi van? Én azt mondom nekem ennyit ér az a konzol. Ha lesz olyan barom aki megveszi az megveszi, aki nem nem. Ugyanez van a Ps5-el is. Nem kötelező neked annyiért megvenned, megvárhatod a jövő tavaszt is.
2020. nov. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 A kérdező kommentje:
De az a különbség ha te most felteszed a ps4 prodat 200 ezer forintért, attól függetlenül én megvehetem máshol 110 ezer forintért, míg itt nem lehet máshonnan hozzájutni boltból az országban mert elfogytak a készletek, így csak és kizárólag a mesterségesen feltornázott áron tudod megszerezni, plussz tudtommal csak kereskedő változtathat az ajánlott fogyasztói áron, mivel ő értékesíti hivatalosan tovább.
2020. nov. 18. 00:37
 10/49 anonim ***** válasza:
44%
Jó befejeztem veled ezt a témát. Üzleti világba és saját vállalkozásba ne kezdjél bele, mert nem lennél jó benne.
2020. nov. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!