Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Konzolt így árulni mennyire...

Konzolt így árulni mennyire legális?

Figyelt kérdés
[link] Rátaláltam ezekre a hirdetésekre, és ugye mint köztudott, a playstation 5 igencsak hiánycikk, főleg nálunk (én is sajnos lemaradtam róla) tehát megláttam ezen az oldalon, hogy sokan közel kétszeres árok árulják a konzolt, és azon gondolkoztam el, hogy így, hogy jó pár ember felvásárolta, és most drágábban árulja sokkal mint a bolti ár, gyakorlatilag piaci manipulációt csinálnak, mert mesterségesen felnyomták az árát. Erre semmiféle szabályozás nincs? Mert nekem eléggé hatalmas visszaélésnek tűnik a dolog. A lényeg, hogy olyanok válaszát várnám akik jártasak a témában, köszönöm szépen a válaszokat előre is!

2020. nov. 17. 23:00
1 2 3 4 5
 11/49 A kérdező kommentje:
Rendben, bár furcsa, hogy az előbb említett dolgokra semmit nem írtál, te üzleti dolgokról beszélsz, de az üzleti életben vannak különféle szabályozások a különböző termékekre pl az ajánlott fogyasztói ár stb amikkel kivédik az ehhez hasonló visszaéléseket. Szóval nemértem egyáltalán hogyan jön ide az üzlet mikor ezt nem hivatalos eladóként adják el hanem magánemberként, én azt kérdeztem, hogy magánemberként ilyet hogy lehet megcsinálni, hiszen hivatalos üzlet sem csinálhat ilyet, akkor vicces, hogy magánember meg mindenféle büntetés nélkül kedvére árulgatja kétszeres feláron a most megjelenő konzolokat :D. Szóval nemigazán tartom hasznosnak a válaszaidat mert, össze keverted a két dolgot a hivatalos árusítást, illetve a magánszemélyként történő értékesítést, ezáltal úgy érzem inkompetens vagy a témával kapcsolatban, így valóban, köszönöm nem tartok igényt a továbbiakban a válaszaidra, viszont hozzáértő emberek válaszát továbbra is szívesen várom!
2020. nov. 18. 00:47
 12/49 anonim ***** válasza:
77%

Te nem ezen a földön élsz kérdező.

Ha felmész az Árukereső oldalra és megnézed egy cikk árát, láthatod hogy egyes kereskedők akár egymás árainak a dupláján árulják ugyanazt a terméket.

Szabad piac van.

Magánember és üzlet is annyiért árul bármit, amennyiért akar.

Gondolom senki sem tart fegyvert a fejedhez hogy megvedd.

2020. nov. 18. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
61%

Kérdező ha annyira szeretnéd azt konzolt akkor körbenéznél a német amazonon,német eBay hogy ott mennyiért árulják és szállítják e Magyarországra.


Vagy vársz pár hónapot mikor lesz elég eböl konzolbol.

2020. nov. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
100%

Ha a sajatja, akkor eladhatja fel millaert is, neked meg nem kotelezo megvenni.

Ha viszont direkt felvasarolja a keszletet vagy egy reszet hogy dragabban eladja, az mar büntethető.

Konkret pelda tavasszal sok betyar akart meggazdagodni kezfertotlenitokbol es maszkokbol. Volt akiket szepen megbuntettek cserebe

2020. nov. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 A kérdező kommentje:
Én ezt teljes mértékben értem, hogy szabad piac van, de amiket írtatok példát azért nem jók, mert árukeresőn ugyanazt a terméket rengeteg áron meglehet kapni, tehát van választási lehetőségem, hogy én ebből a boltból 200 forintért veszem meg, míg a másikból drágábban. Viszont itthon most az a helyzet állt elő, hogy hivatalos boltból nem lehet megvásárolni a terméket, csak és kizárólag magánemberektől akik mind kétszeres áron árulják mint a bolt xd. Az a baj, hogy nem értitek a problémát, engem nem zavarna, hogy valaki akár 400 ezerért is hirdeti a saját konzolját lelke rajta,amíg én más hivatalos forrásból megtudom venni a normális bolti áron, viszont így ez lehetetlen, egyébként tudtommal ha már ennyire a szabad piacról beszélünk, gondolom ezek az emberek akik 300 ezerért hirdetik a konzolt ugyanúgy befizetik az adót is utána, mint egy bolt a bevétele után, ugye ? Csak mert vicces lenne, hogy rátesz 100 ezer forintos hasznot és egy fillér adót nem fizet be utána.
2020. nov. 18. 11:22
 16/49 anonim ***** válasza:
56%

Miert is kellene adoznia ha a sajat tulajdonat adja el? Es nem uzletszeruen nagy mennyisegben?

Irja barmelyik maganszemely hogy tucatszamra kaphato a konzol?

2020. nov. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 A kérdező kommentje:
Vagyis akkor szerinted véletlenül sem tűnik az visszaélésnek, hogy egy bolt az adott konzol után adót fizet be és ajánlott fogyasztói áron árulja, míg egy magánember ugyanazt a konzolt kétszeres áron egy forintot nem fizetve érte xd? Ha nem akkor nincs több kérdésem, valószínűleg az ilyen elbszott felfogás miatt ami a többségnek van, lehetséges hogy ez legális legyen .
2020. nov. 18. 11:35
 18/49 anonim ***** válasza:
39%

De visszael a helyzettel, de maganszemelykent joga van annyit kerni amennyit akar.

Te azt a részét nem vagy kepes felfogni hogy neked nem kotelezo tőle vagy mástól megvenni.

Egyeb kerdes?

2020. nov. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 A kérdező kommentje:
Nem kötelező nyilván én se fogom megvenni ennyiért mert nem vagyok bolond, csak nemértem ilyen helyzetekre ha tisztán látszik, hogy visszaélés van a dologban, hogy nem lehet valamilyen büntetéssel sújtani ezeket.
2020. nov. 18. 12:06
 20/49 anonim ***** válasza:
39%

De buntetik, ha nagyban csinalja.

Egy nyavalyás konzolert nem csinalnak semmit, mert az nem uzletszeru tevekenyseg.

2020. nov. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!