Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Konzolt így árulni mennyire...

Konzolt így árulni mennyire legális?

Figyelt kérdés
[link] Rátaláltam ezekre a hirdetésekre, és ugye mint köztudott, a playstation 5 igencsak hiánycikk, főleg nálunk (én is sajnos lemaradtam róla) tehát megláttam ezen az oldalon, hogy sokan közel kétszeres árok árulják a konzolt, és azon gondolkoztam el, hogy így, hogy jó pár ember felvásárolta, és most drágábban árulja sokkal mint a bolti ár, gyakorlatilag piaci manipulációt csinálnak, mert mesterségesen felnyomták az árát. Erre semmiféle szabályozás nincs? Mert nekem eléggé hatalmas visszaélésnek tűnik a dolog. A lényeg, hogy olyanok válaszát várnám akik jártasak a témában, köszönöm szépen a válaszokat előre is!

2020. nov. 17. 23:00
1 2 3 4 5
 21/49 A kérdező kommentje:

Ez a baj sajnos, mert így nem egy ember csinálta azt, hogy gyorsan berendelt két három darabot belőle aztán most szépen eladja, míg mások akik valóban játékra vették volna, most nézhetnek ki a fejükből :). Gyakorlatilag ha lefordítjuk az történt, hogy a készlet egy jelentős részét különféle magánemberek vásárolták fel azzal a célzattal, hogy a hiányt kihasználva többszörös áron adhassák majd el, de mivel nem egy ember ad el

sokat hanem sok ember keveset ezért semmiféle büntetés nem jár érte hiába ugyanaz az elv, vagyis kilehet játszani a rendszert játszi könnyedséggel, szép kis világ :).

2020. nov. 18. 12:16
 22/49 anonim ***** válasza:
50%

szép kis világ :).

Az éremnek 2 oldala van. Ha a sok hülye igy is megvenné, akkor meg is erdemlik.

2020. nov. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 A kérdező kommentje:
A sok hülye engem baromira nem érdekel, az viszont igen, hogy a hülyék miatt nyerészkedni vágyok barmok miatt nekem nem jutott normális áron konzol.
2020. nov. 18. 12:28
 24/49 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező nyugi nem csak konzollal csinálják ezt hanem más népszerű termékek vagy amiről tudják sokan szeretnének olyat venni.

Szerintem karácsony után már növény lesz ilyen konzol.

2020. nov. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 A kérdező kommentje:
Tudom mert hallottam az rtxes kártyákról is hogy azoknál ugyanez megy, ahhoz sem tapsolok és semmilyen ilyen dologhoz, mert ez szerintem undorító dolog, de ha a sok barom ember valóban védi ezt a fajta mentalitást és még tapsikol is hozzá akkor hajrá örüljünk neki, hogy mások megveszik előlünk a termékeket és hülyéket húznak le vele több száz ezres haszonra szert téve míg mi meg várhatunk hónapokig ha hozzáakarunk jutni értelmes áron vagy vegyük meg kétszer annyiért, remek :).
2020. nov. 18. 14:53
 26/49 anonim ***** válasza:
63%
Én meg halom hogy Lidl,cucokal ugyan azt csinálják már mint nem élelmiszer termékekkel,sőt lázam is ilyen hirdetést ott egy 20000 Ft babaház akartak 30000 Ft eladni Lidl babaház volt.de halottam barkács termékekre is ilyet .sajnos ez van.te dühöngésen kívül mást nem tudsz tenni mint megvárod míg lemegy karácsony és utána lesz elég konzol már.
2020. nov. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
26%
jogod vana saját cuccaidat árulni, és annyiért amennyiért megveszik. nem kötelező megvenni. továbbá felvásárárolni sem tudta senki mert mindenki kb egyet vehetett,jutott neki.
2020. nov. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
47%

#6 kereslet/kinálat

akkor vedd meg boltban

ja hogy nem lehet kapni?

akkor várj vagy vedd meg 2-3x áron

2020. nov. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
28%
kérdező, vége van már a szocializmusnak
2020. nov. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
39%

Nem játszottál még eleget?

Gondolom nem gyerek vagy.

Ha még annyira vágysz rá, akkor miért nem rendelted meg időben, téped itt a szád.

2020. nov. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!