Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Konzolt így árulni mennyire...

Konzolt így árulni mennyire legális?

Figyelt kérdés
[link] Rátaláltam ezekre a hirdetésekre, és ugye mint köztudott, a playstation 5 igencsak hiánycikk, főleg nálunk (én is sajnos lemaradtam róla) tehát megláttam ezen az oldalon, hogy sokan közel kétszeres árok árulják a konzolt, és azon gondolkoztam el, hogy így, hogy jó pár ember felvásárolta, és most drágábban árulja sokkal mint a bolti ár, gyakorlatilag piaci manipulációt csinálnak, mert mesterségesen felnyomták az árát. Erre semmiféle szabályozás nincs? Mert nekem eléggé hatalmas visszaélésnek tűnik a dolog. A lényeg, hogy olyanok válaszát várnám akik jártasak a témában, köszönöm szépen a válaszokat előre is!

2020. nov. 17. 23:00
1 2 3 4 5
 31/49 A kérdező kommentje:
Egyébként azóta utánanéztem és a jogszabály azt írja gazdasági tevékenység alatt azt értjük ha valaki terméket vásárol, abból a célból, hogy azt haszonnal tovább értékesitse ebben az esetben adóköteles, általában ez többszöri értékesítésnél szokott fent állni, de előfordulhat olyan is, hogy egyszeri értékesítés is, gazdasági tevékenység legyen ha az illetőnek plussz haszna keletkezik az eladásból. Márpedig egy 185 ezres konzol 300 ezerért történő értékesítése szerintem bőven kimeríti ezt a fajta kivételt. Mindenestre erről valószínűleg a NAV tudna kielégítő választ adni.
2020. nov. 18. 18:48
 32/49 anonim ***** válasza:
52%
Kérdező nagyon rápörögtél ere témára .enged el ezt témát.
2020. nov. 19. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
32%
akkor tiltsuk már be az akciókat is, hiszen ott is irreális áron adnak el dolgokat. pl. egy cipőt.
2020. nov. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 A kérdező kommentje:
33as nemtudom hogy jön ide az akció, mikor azt egy hivatalos bolt szokta csinálni, míg amiről itt szó van, az az, hogy egy adott cikket megvásárolt sok ember és most a hiányt kihasználva 2szeres áron akarják másoknak eladni, teljesen más a két dolog xd. 32es válaszoló elengedtem igazából túl sokat nem lehet tenni, megnéztem hardverapron néhány hirdetés alatt egy két emberke írta, hogy képekkel feljelentette őket a NAVnál, szóval majd ők eldöntik a dolgot :D.
2020. nov. 19. 13:17
 35/49 anonim ***** válasza:
26%
úgy hogy elgépeltem. aukciókra gondoltam
2020. nov. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
#34 házmesterország
2020. nov. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
26%
Tehát a hivatalos bolt bármekkora haszonnal dolgozhat hivatalosan, az állampolgár meg fel lesz jelentve.
2020. nov. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 A kérdező kommentje:
A hivatalos bolt minden egyes eladott dolog után jövedelem adót fizet, hogy a fenébe lehet összekeverni a két dolgot? Teljesen más egy üzlet ami be van jelentve és le adózik az eladás után, és teljesen más egy vadidegen magánember aki random kitalál árakat, seftelget dolgokkal és egy forintot sem fizet be utána. Egyébként mint írtam, nem én jelentettem fel őket, ha gondolod nézd meg hardverapron egy emberke pl elég sok hirdetés alá beírta azt, hogy feljelentette őket a NAVnál, ha valóban ez annyira törvényszerű mint ahogy itt néhány ember győzködött róla, akkor semmi félnivalójuk sincs,( érdekes módon egyébként néhány hirdetés aminél olvastam ezt a kommentet másnapra le is került az oldalról,szóval akkor ezek szerint mégis valami sz.r van a palacsintában xd). Na de a lényeg ahogy másik megjegyzésemnél is írtam, majd eldől a dolog, szóval én zárnám a kérdést, köszönöm egyébként a válaszokat!
2020. nov. 20. 03:12
 39/49 anonim ***** válasza:
el ne add a kocsid, mert adót kell utána fizetned. egyébként meg akinek van egy kis esze, eladja ebayen, aztán szaladhatsz a navhoz jelentgetni
2020. nov. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
jó, akkor nem te jelented fel, hanem más, oké, erre írtam, házmesterország
2020. nov. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!