Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hány colos lehet ez a két TV,...

Hány colos lehet ez a két TV, ha az egyik képernyője 57,5x32,5 cm, a másik pedig 47,5x27 cm?

Figyelt kérdés

2020. dec. 2. 11:22
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Dolgozz meg érte :)

[link]

2020. dec. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Hátha erre is szükséged lesz:

[link]

2020. dec. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

Itt egyből át tudod váltani.

[link]

2020. dec. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

Ha akkor lett volna internet mikor én tanultam matekot, biztos minden házi feladatom ötös lett volna.

Akkoriban még tudni kellett a képletet meg fejben számolni, ma már elég ha nem Huawei telód van amin nincs Google kereső.

2020. dec. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A nyolcvanas években már egy sima Casio számológép sem volt luxuscikk, és nem rémlik, hogy szóltak volna érte órán, legfeljebb dolgozatnál. Gyököt vonni fejben nem olyan egyszerű, ahogy 2,54-gyel osztani sem, még papíron sem triviális.
2020. dec. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Gyököt vonni fejben nem olyan egyszerű, ahogy 2,54-gyel osztani sem, még papíron sem triviális."

Ha nem agysebészeti beavatkozáshoz kell az eredmény, 10 cm-ben 4 inch-et feltételezve nem nagyon lehet mellélőni, ez Casio nélkül is megy.

Nem arra céloztam hogy én mindent kiszámolok fejben, hanem arra, hogy ki tudom számolni ha kell.

[link]

És ez a képesség már nem lesz meg a kérdezőben.

Itt Kanadában ugyanez a baj az emberekkel, általában nem tudnak többet annál, mint ami ahhoz kell hogy ne haljanak éhen a hűtő előtt állva. Egy magyar itt érdekességszámba megy, csodálkoznak hogy tudja összeszerelni az ikeás széket rajz nélkül, vagy megjavítani a csapot, mert ez itt már varázslatnak számít.

Nem az a baj, hogy a kőműves zsebében ott a számológép, hanem hogy nem tudja használni. Nem tudja mit és hogy kell kiszámolni. Hogy hány köbméter beton kel? Rajta van a terven. Lemaradt? Nem az ő dolga kiszámolni. És megáll a tudomány.

Találkoztam olyan taggal, aki nem értette minek a távirányítóba elem.

Egy számítógép eladással és szervizerléssel foglalkozó üzletben vettem egyszer egy külső DVD írót, hivatalos új, számlával.

Egy hét múlva egyszercsak nem működött. Visszavittem. Hümmögés, tényleg nem jó. De nem volt másik, karácsony környéke volt. Visszaadta volna az árát, de mondtam hogy nekem erre van szükségem, javítsa meg. Nem tudta.

Kértem egy műszert, csavarhúzót. Egy púpos kondi és egy rövidbe ment zéner amit találtam a tápban. Egy órányi autókázás a városban alkatrészért. Visszamentem, beforrasztottam, bekapcsoltuk, működött. Lelkendezve hívta oda a másik két kollégáját, hogy a magyar srác miket csinál. Elnevezett Diode Man-nak, és a mai napig vigyorogva köszön előre ha meglát.

2020. dec. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Négyzetgyök(57,5²+32,5²)=66,05 cm=660,5 mm

Ez colban: 660,5/25,4=26’’

A másik ugyan ilyen elven számolva 21,5’’

Ezért kérdést kiírni…

2020. dec. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!