Fejhibás lehet VHS magnóm?

Figyelt kérdés

Akarok digitalizálni lassított felvételű pótolhatatlan filmeket, de ilyen a kép: https://www.youtube.com/watch?v=_mye3g-2uNM&feature=youtu.be https://www.youtube.com/watch?v=kfZIeMaYZEQ&feature=youtu.be ilyen pontok meg hullámzó csíkok vannak, van hogy néha bele pörgetek eltűnik.

Meg tönkre teszi a szalagokat néha pedig be se gyűrte őket vagy a szalag szélét pontokban.

Lassított felvételű filmeket nem nagyon játssza le hiba mentesen saját vagy másé de még új felvétel se jó, más magnóba meg jól működnek a kazettáim.

Volt szervizben régen lassított hiba miatt (de tavaly is volt de újra előjöttek meg + hibák is) nem tudták meg csinálni a lassított képfutást pár éve hiába állítottak a fejen, meg mindig nem tud előre pörgetni a szalagot mert kikapcsol.

Én és a szerviz meg takarítottuk a fejes stb, ők meg is zsírozták a alkatrészeket.

De én már régen azt is észre vettem ami bele megy a kazettába ha berakjuk annak a csúcsa elvan görbülve.

egyszer előfordult szerviz óta újra hogy nem vette be a kazettát.



Családi kazettát már sikerült digitalizálnom mert az rendes gyors módban van rögzítve és azokkal semmi gond hiba mentessen le tudja játszani és rögzíteni is.



2021. jan. 3. 14:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom az LP lejátszásról van szó. Az nem szabvány, így voltak eltérések a magnók között. A szervizben csak akkor tudják beállítani, ha viszel egy olyan kazettát is, amit az a magnó vett fel LP-ben amikor még jó volt.
2021. jan. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Olyant vittem be nekik amikkor még jó volt az LP, több kazettát is vittem be nekik.
2021. jan. 3. 14:50
 3/18 anonim ***** válasza:

Ha csak kettő videófej van benne, akkor az kevés lehet.

Valamint, ha a videó tudja az LP lejátszást, akkor azt jelezni szokták rajta. Pl.: rá van írva, hogy ...long play...

Szóval mi a rákon játszod le a kazettát?

2021. jan. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Philips VR550
2021. jan. 3. 16:53
 5/18 anonim ***** válasza:

De ahogy látom, kiírja, hogy LP.

Akkor az egyik fej koszos még.

2021. jan. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Sokszor megtakarítottam már a fejet görgőt stb, valamelyik LP kazettát jobban lejátssza de van olyan amit nem, de van olyan is hogy jó a kép néha ugrál a kép aztán jó lesz egy darabig.


Másik VHS-be jók.

2021. jan. 3. 17:01
 7/18 Morzsi007 ***** válasza:
Koszos a fej.
2021. jan. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Sokszor meg pucoltam a fejet görgőt stb, meg a szerviz is.
2021. jan. 10. 15:28
 9/18 A kérdező kommentje:
Én jól megszoktam takarítani a VHS fejeket a családban, de azok csak SP módot tudnak.
2021. jan. 10. 18:03
 10/18 anonim ***** válasza:

Én hiszek neked...

De szerintem nem az a VHS magnó lesz az, amivel azokat a kazettákat digitalizálni fogod. Mert, ha nem koszosak a fejek benne, akkor viszont a sok használattól el vannak kopva. Ami egy sima SP felvételnél még nem annyira feltűnő.

De nem is értem: Ha "tönkre teszi a szalagokat néha", akkor miért nem engeded el a fenébe azt a készüléket és vadászol egy másikat.

2021. jan. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!