Fejhibás lehet VHS magnóm?

Figyelt kérdés

Akarok digitalizálni lassított felvételű pótolhatatlan filmeket, de ilyen a kép: https://www.youtube.com/watch?v=_mye3g-2uNM&feature=youtu.be https://www.youtube.com/watch?v=kfZIeMaYZEQ&feature=youtu.be ilyen pontok meg hullámzó csíkok vannak, van hogy néha bele pörgetek eltűnik.

Meg tönkre teszi a szalagokat néha pedig be se gyűrte őket vagy a szalag szélét pontokban.

Lassított felvételű filmeket nem nagyon játssza le hiba mentesen saját vagy másé de még új felvétel se jó, más magnóba meg jól működnek a kazettáim.

Volt szervizben régen lassított hiba miatt (de tavaly is volt de újra előjöttek meg + hibák is) nem tudták meg csinálni a lassított képfutást pár éve hiába állítottak a fejen, meg mindig nem tud előre pörgetni a szalagot mert kikapcsol.

Én és a szerviz meg takarítottuk a fejes stb, ők meg is zsírozták a alkatrészeket.

De én már régen azt is észre vettem ami bele megy a kazettába ha berakjuk annak a csúcsa elvan görbülve.

egyszer előfordult szerviz óta újra hogy nem vette be a kazettát.



Családi kazettát már sikerült digitalizálnom mert az rendes gyors módban van rögzítve és azokkal semmi gond hiba mentessen le tudja játszani és rögzíteni is.



2021. jan. 3. 14:41
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Érdekes hogy valamelyik LP kazettán kicsit fut a kép vagy el is megy a kép és utána jó lesz egy darabig vagy ha megállítom és újra lejátszom akkor darabig megint rossz, minden kazettán máshogy csinálja. Másik VHS-ben meg jók a régi felvétlek.

Az a baj hogy újat már nem kapni VHS-t.


De az a fekete hulámzó fekete csíkok vagy pontok azok is érdekesek de ez mind csak LP-nél van.


Régebben csinált olyant hogy meg állt a számláló vagy a szalag hely mennyi van még hátra akkor ezt szokta csinálni csak LP-nél https://www.youtube.com/watch?v=zTwRcVNRytk

2021. jan. 10. 21:30
 12/18 A kérdező kommentje:

Szalag vezetéssel nem lehet gond?


Szerviz állított rajta de nem sikerült neki hiba mentessen be állítani fejet, pedig vittem neki pár LP kazettát.

2021. jan. 10. 21:37
 13/18 anonim ***** válasza:

"Az a baj hogy újat már nem kapni VHS-t."

Sajnos. (Pedig nekem is jó volna egy minimum 4 fejes tartalék a digitalizáláshoz.)

De használtan még kaphatsz működőképeset. És addig jó lehet másnak a sza.., vagyis videója, amíg átveszed azokat a kazettákat.

Én inkább attól tartok, hogy a hozzá való ,,normális'' digitalizáló kártyát nem kapod már meg használtan sem.

2021. jan. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Ja ez lehet még a CTL fej koszolódása, vagy rossz beállítása miatt is.

Azaz az álló fej alsó része nem ér hozzá rendesen a szalaghoz.

2021. jan. 11. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Mindent meg takarítóttam ahol ment a szalag többször is kb 15 szőr ha nem többször hiába, már azelőtt ilyen volt mikkor elvittem szervizbe, de nem lehetett úgy meg csinálni beállítani hogy hiba mentes legyen.
2021. jan. 11. 08:25
 16/18 Morzsi007 ***** válasza:
Minden Lp felvételnél jelen van a probléma? Nem a szalag lett már csipkés és azért ilyen a kép. ? Lehet már valaki feltette ezt a kérdést, akkor bocs.
2021. jan. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Igen, de valamelyiket jobban lejátszás vagy csak néha van gond vele, minden LP-t máshogy csinálja. Régen nem volt csipkések a szalagok akkor is rossz volt de 2 éve már olyanok.


SP módban csak annyi a gond mono VHS-el vannak felvéve a filmek hiába rakom a tv hangját fel 30-cra akkor is halkan lehet hallani de a dugás már nagyon hangos. [link]

2021. jan. 11. 08:45
 18/18 A kérdező kommentje:
Sugás*
2021. jan. 11. 08:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!