Az ebayen miért van annyi Sony PlayStation 5?

Figyelt kérdés
idehaza meg nem is lehet kapni még
2021. jan. 7. 10:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy része kamu, más része felvásárolta, hogy most haszonnal eladja drágán.
2021. jan. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Bár tavaly november óta forgalmazzák itthon is, azért nem tudod jelenleg megvásárolni egy üzletben sem, mivel világszerte készlethiány van belőle, amennyiben szeretnél egyet, elképzelhető, hogy csak hónapokkal a megrendelés után kapod meg.


Azon személyek, akik már megkapták a saját eszközüket, kihasználva a helyzetet, sok esetben a bolti árnál jelentősen drágábban teszik fel apróhirdetési oldalakra, így nyereséget képezve.


Amennyiben megnézed a magyar hirdető oldalakat, ott is találsz párat, azonban mind nagyságrendekkel drágább lesz, mint amennyiért a boltban megkaphatod majd.

2021. jan. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
330 000 Forint körül van a legolcsóbb.
2021. jan. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2021. jan. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Ti ezt amugy nem tartjatok felhaboritonak?


Hogy megveszik csak azert, hogy dragabban eladjak. Nyilvan ez egy jo uzlet, en csak azt kritizalom, hogy egyreszt pofatlan arakert adjak, masreszz kihasznaljak a hulyeket, akik megveszik.

2021. jan. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bár véleményem szerint érthetően leírtam azt, hogy miért van annyi eladó PlayStation az Ebayen, sajnos le lettem pontozva, sőt, privát üzenetet is kaptam egy illetőtől, hogy véleménye szerint nincs készlethiány.


Engedjétek meg, hogy elmagyarázzam még egyszer. Vegyük azt, hogy Magyarországon 10 ezer ember rendelt elő PlayStation 5-öt a forgalmazás megkezdésének napján, illetve további 5 ezer olyan ember van, akik szeretnének vásárolni, ám nem rendeltek elő.


Tegyük fel, hogy a Sony a legyártott eszközökből minden hónapban 3 ezer darabot hoz Magyarországra. Ez azt jelenti, hogy amennyiben sorban szolgálják ki a megrendeléseket, az a vásárló, aki például januárban rendelt, csak áprilisban kapja meg a kívánt eszközt. Azok, akik pedig nem rendeltek elő, csak ezt követően tudnak vásárolni, amikor már a boltoknak is lesz készlete.


A leírt példa alapján tehát készlethiány van, mivel a kínálat nem tudja kielégíteni a keresletet.


Ilyen esetben szokott az előfordulni, hogy azon személyek, akik már hozzájutottak a termékükhöz, nem elkezdik azt használni, hanem felrakják a különböző apróhirdetési oldalakra, jelentős haszonnal, azon személyek számára, akik nem tudják kivárni azt az időt, amennyit várniuk kellene.


Jelen pillanatban, pontosan az történik, mint a példámban. Sem PlayStationból, sem xBoxból nem tudnak annyit gyártani, amennyi a kereslet. Így, azok, akik rendelkeznek az eszközzel, jelentős haszonnal hirdetik például az Ebayen.


Amennyiben továbbra is le kívántok pontozni, kérlek válaszoljatok a következőkre:

-Melyik az a magyarországi üzlet, ahol azonnal meg tudom venni a PlayStation 5-öt az ajánlott, 185 ezer forintos fogyasztási árán?

-Melyik eladónál tudom megvásárolni a terméket számlával, ugyanezen az áron az Ebayen?

2021. jan. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Media markba ha fel is iratkozol akkorsem kerülsz sorra sosem..
2021. jan. 12. 12:18
 8/9 A kérdező kommentje:

"-Melyik az a magyarországi üzlet, ahol azonnal meg tudom venni a PlayStation 5-öt az ajánlott, 185 ezer forintos fogyasztási árán?"


Sehol nem lehet MO-n pont ezért veszik meg az ebayen,ha fel is iratkozol,akkorsem kerülsz sorra sosem..

2021. jan. 12. 12:19
 9/9 anonim ***** válasza:

Az általad leírtakból tehát milyen következtetés vonható le? Az, hogy a kínálat nem tudja kielégíteni a keresletet.


Ahogy korábban is írtam neked, a készlethiány nem azt jelenti, hogy a terméket nem forgalmazzák, hanem azt, hogy jelenleg a gyártás üteme nem tudja kiszolgálni a kínálatot. Értsd, nem kerül annyi a boltokba, mint amennyire az embereknek szüksége volna.


Azok viszont, akik hozzájutottak már, az Ebayen és az egyéb oldalakon, jó eséllyel a bolti ár felett tudják eladni a saját eszközüket.


Összefoglalva tehát, nem arról van szó, hogy más országokat jobban kedvel a Sony és külföldi boltokban megtalálható a termék, hanem azon külföldi és természetesen hazai személyek/üzletek, akik rendelkeznek készlettel, jelentős haszonnal tudják eladni az oldalon.


Egyébként, amennyiben PlayStationt szeretnél az ajánlott fogyasztási áron, rendelj elő valamelyik nagyobb áruházban, lehet hosszabb idő után, de meg fog érkezni a terméked.


Magam xBoxot rendeltem az egyik nagy hazai konzoláruháztól, kereken 1 hónap múlva érkezett meg a megrendelést követően, sőt, nekem még szerencsém volt, mivel időben megrendeltem és megkaptam az ünnepek előtt.


Valahányszor kerestem egyébként őket telefonon, mindig korrekt tájékoztatást adtak, hogy mi a helyzet az xBox/PlayStation megrendeléseivel.


Remélem tudtam segíteni!

2021. jan. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!