Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Nem működik a basszusgitárom...

Nem működik a basszusgitárom erősítővel. Miben lehet a hiba?

Figyelt kérdés
Tegnap észrevettem, hogy nem szól normálisan az erősítőre rádugott gitárom. Először szakadozva és recsegve szólt, utána sípoló hangot adott ki, amit meg tudtam azzal szüntetni, hogy kihúztam a kábelt. Először azt hittem azzal van gond, de vettem egy újat, és most már egyáltalán nem szól. Azért nem hiszem, hogy magával az erősítővel van baj, mert az rendesen bekapcsol, és működik. Magában a gitárban viszont hol lehet a hiba? Kontakthiba lehet esetleg? Azért nem értem, mert egyikről a másik napra történt. Előre is köszi a segítséget:).

2021. febr. 12. 17:52
 1/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Legutóbb mikor egyik haveromnak basszusgitárt javítottam, akkor a pickup váltókapcsolón nem érintkeztek jól már a vezetékek. Talán itt is vagy leesett róla egy vezeték, esetleg a földelés nem jó, de az erősítőt honnan tudod, hogy jó biztosan?
2021. febr. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha az erősítőn világít a bekapcsolt állípotot jelző lámpa, még nem jelenti, hogy hibátlan, üzemkész.


Első próba, hogy a beüzemelt rendszerbe kötött gitár minden kapcsolóját, potméterét megmozgatod. Gitár kábel ki/be.


Ha itt mionden nem rendben, akkor van az, hogy a az erősítő készenléti némítója bekapcsolva maradt, így olyan, mintha minden működne, de nyilván a 'mute on' állás miatt ugye nagy a csend.


Ha ez sem segít én egy jól irányzott és előre megtervezett ütést szoktam az erősítőre mérni, ami többnyire nem segít. Ha segít, akkor is szervíz. Ha nem segít, akkor szervíz és az ütés okozta károsodásoktól függően orvos.


Sok szerencsét! Ettől nem lehet a problémát jobban távgyógyítani :D

2021. febr. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha túlságosan melegszik akkor is le szokta kapcsolni a biztonsági áramkör és kis idő múlva ismét jó.
2021. febr. 18. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ha aktív a hangszer, lemerült benne az elem. Vedd le a hátsó panelt és cseréld ki.
2021. febr. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha a basszus kulcsod jó, szereld meg vele
2021. júl. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!