Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Az erősítő kimenetét le kell...

Misibácsi kérdése:

Az erősítő kimenetét le kell zárni, ha nincs hangfal rákötve? Ha igen, akkor milyen ellenállással? Köszönöm: Misibácsi

Figyelt kérdés
2021. febr. 23. 05:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
Én tálcát rakok alája, hogy arra csöpögjön az erő, ne szanaszét a polcra. Micinéni
2021. febr. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Régen az elektroncsöves erősítőknél volt ez probléma. Ellencsatolás nélküli, főleg pentódás végerősítőknél fordult elő, hogy a kimenőtranszformátor szekunder oldali terhelését, a hangszórót lekapcsolva, a primer oldalon igen nagy feszültség keletkezett. Emiatt tönkremehetett a végerősítőcső, a csőfoglalat, a kimenőtranszformátor. Ennek elkerülésére, ha valamilyen okból lekapcsolták a hangszórót, akkor a helyére kapcsoltak egy, a hangszóró impedanciájával megegyező nagyságú és megfelelő terhelhetőségű ellenállást.

A félvezetős (kimenőtranszformátor nélküli) erősítők kimenetét nem kell lezárni, ha nincs rákötve hangszóró. Egyes félvezetős erősítők egyenáramú munkapont beállításának része a hangszóró. Ezek nem üzemelhetnek hangszóró vagy műterhelés nélkül.

Egyébként hangszóró nélkül üzemeltetni az erősítőt, ennek mi értelme van?

2021. febr. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2: arra tudok gondolni hogy keverőbe köti és a hangfalkimenet szabadon van.
2021. febr. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
Nem-nem,,,a kimenetét kell visszakötni a bemenetére...
2021. febr. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Aztán hurokba kerül és addig erősíti magát, amíg fel nem robban :D
2021. febr. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi! Jót mosolyogtam, én egy lavórt teszek alá!

72 éves vagyok és AD 161 - 162 -vel készítettem első erősítőmet, a második 3055 -el készült. Mindig volt védőellenállás.

Most nyolc erősítőt fogok összekötni három hangfal szettel. Hú! Jöhet a tréfa!

Egy rokonom gyűjti a régi hangtechnikai eszközöket. Csodálatos látvány! Nekem!

Két Jackley kapcsolóval választhat erősítőt és hozzá hangfalat.

Csak aggódom a végfokokért! Amin nem,lesz terhelés. Írok használati útmutatót, de az ördög nem alszik! Üdv: Misisbácsi (Jöhet viccelődés! 2/5 köszönöm)

2021. febr. 24. 06:39
 7/12 anonim ***** válasza:
Ej, Misibácsi, teringettét annak a sok erősítőnek!
2021. febr. 24. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ezt már csak azzal lehetne tovább kontrázni,ha a magasnak külön erősítő,a középnek külön erősítő,és a mély meg dupla tekercses,annak meg kapásból két erősítő....

EQ sem kellene,mert az erősítő hangerő gombokkal lehetne a hangszínt állítani..

2021. febr. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Képzeljetek el egy vitrint, tele erősítővel, a szobában hangfal hegyekkel körülvéve. Ebből van nyolc kedvenc erősítő és három kedvenc hangfal szett.A kedvenc rokonom ezt úgy szeretné használni, hogy ha olyan kedve van, a 4-es erőlködőt, összekötné a 2 -es hangfalszettel... stb. Mondom: gyűjtő!

A miskolci Cora áruháznak már csináltam egy ilyet! Tíz erősítő, tíz hangfalszett, hozzá még 5 hangforrás.. és míg le nem lépett a Cora Magyarországról,addig ez kiválóan működött!

Üdv: Misibácsi

2021. febr. 24. 13:28
 10/12 anonim ***** válasza:
Ezt amúgy nem lehet egy jelosztó dobozzal megoldani? Nem ismerem a témát, de talán van olyan router, amibe mindent bele lehet dugni, és csak kapcsolni kell, hogy melyik kombináció legyen aktív.
2021. febr. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!