Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Panel lakásban mennyire van...

Panel lakásban mennyire van lehetőség házimozit használni a szomszédok zavarása nélkül? Nagyon átmegy a hang?

Figyelt kérdés

Akár rendes házimozi rendszer, akár soundbar, mennyire megy át a hang a szomszédokhoz? Vagy már a sima kis sztereo is sok lehet ide?


Van bármi praktika, hogy esetleg csökkentsük a szomszédok felé menő zajt úgy, hogy mi még tudjuk hallgatni a rendszert? (gondolok itt bármilyen telepítési kérdésre, mondjuk gumiszőnyeg a mélynyomó alá, vagy bármi, amire nem is gondolnék)


Köszönöm előre is, ha valaki tud benne segíteni, akár úgy is, ha azt mondja, lehetetlen.


2021. febr. 26. 09:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Alacsony hangerő kevésbé zavaró.
2021. febr. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jó minőségű fejhallgatókat kell venni!



A mélynyomó döngetni fogja a falakat akármit csinálsz és a radiátor csövek is nagyon vezetik a hangot.


Ha meg lehalkítod akkor ugyanaz mint ha TV hangszórón néznéd...

2021. febr. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bluetooth fejhallgatót használok, ami nem drága és mégis jó a hangminősége. Még akkor is szól, ha kimegyek a konyhába valamiért.
2021. febr. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Áh, felejtsd el. Nekem csak egy régi sztereo/Bass/sorround kis hifim van, laktam családi házban, egyrészt a nagyobb tér miatt egymástól messzebb kerülhettek a hangszórók és általában 20 körüli hangerőn hallgattam a filmeket. Most meg egy kisebb panelba költöztem, szinte 0 térhatás, mert közel vannak a hangszórók, a bass-t nem is merem használni és a hangerőt 15 fölé nem nyomom a szomszédok miatt. Én még azt is áthallom néha, ha szimplán beszélgetnek.. Vagy csinálj jó hangszigetelést, vagy érd be kisebb hangerővel, úgysem attól függ a készülék minősége.
2021. febr. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is fejhallgató a megoldás, de nem csak a szomszédok miatt. Sokkal jobb a hangzása egy jobb minőségű fejhallgatónak, nincs falakról visszaverődő visszhang, mindegy, hova ülsz a szobában mindig ugyanazt, ugyanúgy hallod, nem zavar bele a film és zenehallgatásba semmilyen külső zaj. 50k-ból már tudsz ilyen kiváló fejhallgatót venni.
2021. febr. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A fejhallgató nem rossz ötlet, de ha ketten szeretnénk filmezni, akkor bajban vagyunk :)
2021. márc. 2. 14:54
 7/7 anonim ***** válasza:

Vehetsz 2 fejhallgatót. Több lehetőség is van arra, hogy egyszerre két fejhallgató működjön. Vagy vezetékesek és akkor elosztóval. Vagy ha vezetéknélküli fejhallgatók, akkor ha a tévé, vagy a jelátszóeszköz támogatja és bluetoothosak a fejhallgatók, akkor mindkettő csatlakoztatható. Vagy ha bluetoothos fejhallgatók, de a készülék nem támgoatja, akkor lehet kapni bluetooth adót, az adó részét a készülék hangkimenetére kell csatlakoztatni. Ha a készülék és a fülesek sem bluetoothosak, akkor lehet venni bluetooth adó-vevőt, a vevő részébe a vezetékes fejhallgatót kell csatlakoztatni (akár elosztóval).

Számítógépen így kell beállítani két bluetoothos hangeszközt egyszerre:

[link]

Van 25-35-ért is jó, bluetoothos füles ami már megfelelő erre, vezetékes még olcsóbban. 50-100 ezreset akkor érdemes venni, ha vájtfülű audiophil vagy.

2021. márc. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!