Onkyo Integra tuner. Mire való funkciók?

Figyelt kérdés

Üdv. Soha nem rádióztam de valamiért most be szereztem a szettemhez egy Onkyo Integra t 4650 es tuner-t.

Mire valók a következő beállítások?

RF MODE: Local/OX

APR Operation: on/off

IF Band: Wide/Narrow

Hi- Blend: On/off


Köszönöm.



2021. márc. 3. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:
A kézikönyvben mit olvastál?
2021. márc. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy "rokon" változat kézikönyvében:

[link]

a 8. oldalon:

[link]

el vannak magyarázva a funkciók.

2021. márc. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem volt kézikönyvem, használtan vettem.
2021. márc. 3. 22:07
 4/4 anonim ***** válasza:

A Local/DX (nem OX!): A rádiófrekvenciás előerősítőt használj, vagy sem. Local módban a nagyjelű helyi adókat hallgathatod, DX (Distance) módban a távoli, kisjelű állomásokat is. Ez az erősítő aránylag sokat torít, ezért lehet kikapcsolni, ha nincs rá szükség.

APR: leánykori nevén AFC (Automatic Frequency Control) Nem engedi elhangolódni a tunert, mindig a legnagyobb jelre áll be, pár 10 kHz-et tud hangolni a vevőn, ez elég nagy ahhoz, hogy a hőmérsékleti különbségekből adódó hangolási hibákat javítsa, viszont kevés ahhoz, hogy átugorjon a következő csatornára.

IF Band: csatorna szelektivitás (N: keskeny, W: széles), W módban jobb minőséget lehet elérni, érzékenyebb a vevő, viszont egy nagyobb jelű szomszédos csatorna könnyen bezavar, annak a kiszűrésére van az N mód.

Hi-Blend: sztereó zajcsökkentés. A magas frekvenciájú hangokat monóra keveri, míg a mélyebb hangok sztereóban maradnak, gyenge jelet lehet vele kicsit javítani, a zaját csökkenteni. A hangzás meg olyan lesz, amilyen...

2021. márc. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!