Ilyen hamar tönkremegy az akkumulátor?

Figyelt kérdés

2019-ben (szeptemberben) vettem egy HP laptopot. Mostanában tapasztaltam, hogy nagyon hamar lemerül, kevesebb mint egy órát bír. Múlt hónapban még 3 órát is kibírt. Nem állítottam át azóta semmit.

Ma már azt is kiírta, hogy cseréljem az akkut.



2021. márc. 17. 09:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én gépem kb. 4 éves, és most éppen 4 és fél órát ír ki várható üzemidőre úgy, hogy már megy egy bő órája. És ez talán a legolcsóbb gép volt, amit csak kapni lehetett. A telefonom kb. 10 éves, és még az eredeti akksi van benne. Szóval a te eseted nem normális, de úgy tudom, az akksira csak nagyon rövid a garancia, talán fél év, így valószínűleg téged terhel majd a csere költsége.
2021. márc. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

hát kérdés mennyit használtad.

Ha sokszor használtad akkumulátorról, lemerült, töltötted, lemerült, töltötted naponta többször is, akkor elképzelhető, hogy elhasználódott az akksi

2021. márc. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 4 éves a laptopom , szintén HP , és szintén csökkent az akku ideje , de nem ennyit.

Játék mellett kb 1 óra , átlag felhasználás kb 2-2,5 óra

2021. márc. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Elég sokat használtam akkuról is.
2021. márc. 17. 10:35
 5/7 nhzzhnnhzzhn ***** válasza:
100%
Minél többet használtad a laptopot annál jobban romlik az akumlátor. Nem mindegy, hogy egy héten minden nap vagy csak heti 3x töltötted fel. Az is számít hogy mikor lemerült akkor meddig merült. Sosem szabad tökig kihasználni és csak akkor kikapcsolni a gépet amikor magától áll le. Mindig kell benne 5-10%-ot hagyni. Nézz utána a típusának és keress bele akumlátort. Fontos, hogy ne ebay-ről rendelj mert az 2x hamarabb tönkremegy és lemerül majd mint az eredeti. Ha lehet eredeti gyári akumlátort vegyél. Ha te is ki tudod otthon cserélni akkor csináld de ha nem elviheted szervízbe is. Egy akumlátor cserét gyorsan el fognak neked végezni. Ha ezekre nincs lehetőség próbálkozz optimalizálásokkal. Például egy windows 7 jobb lehet rá mint egy Win 10.
2021. márc. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idő alatt simán beletekerhettél 500-600 ciklust az akkuba, az meg már elég sok.
2021. márc. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, veszek új akkut.
2021. márc. 17. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!