Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogy kerülhet egy "internetes...

Hogy kerülhet egy "internetes rádió" több tíz-, vagy akár százezer forintba, amikor még annyit sem nyújt, mint egy okostelefon egy aktív hangfallal?

Figyelt kérdés
Ráadásul ennyiért egyikből sem kell a legolcsóbbat megvenni. Ugyanez (volt) igaz a DAB/+ rádiókra is. Egy Sangean nyilván jobb mint egy Sencor, de azok is erősen túl vannak árazva.
2021. márc. 26. 14:35
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Legalább 30e Ft volt egy DAB rádió, kinek kellett volna népszerűsítenie a forgalmazókon kívül, talán támogatni is kellett volna, mint az elektromos autókat? Ráadásul a fiatalok alig hallgatnak rádiót, inkább a streaming megy. Ennek úgy 20 éve még több értelme volt.

Erről az új autós dologról nem hallottam, de erősen kétlem, és az internet "alapelvéről" is tévesek az ismereteid, és kevered a www-vel, meg a wikipédiával...

2021. ápr. 2. 16:06
 22/27 anonim ***** válasza:

"Legalább 30e Ft volt egy DAB rádió, kinek kellett volna népszerűsítenie a forgalmazókon kívül, talán támogatni is kellett volna, mint az elektromos autókat?"

Például ez is egy megoldás lett volna. Aztán ott a tartalom kérdése. Gyakorlatilag csak talkrádiók és a közszolgálatiak voltak jelen rajta. Éppen azzal lehetett volna kedvet csinálni hozzá, ha ott mást (is) kapsz, mint az FM-en.


"Erről az új autós dologról nem hallottam, de erősen kétlem..."

Kérlek: [link]


Itt egy cikk, ami jól leírja a DAB+ itthoni sikertelenségének okait: [link]

Az internet pedig a köznyelvben éppen a www-t jelenti.

2021. ápr. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Erről az autós törvényről tényleg lemaradtam.

A cikk érdekes, csakhogy 25 éve van DAB Magyarországon, Fideszes Médiatanács pedig csak max. 10 éve. Tehát ha nem is támogatták túlzottan, azért tudtommal nem is akadályozták.

2021. ápr. 2. 18:09
 24/27 anonim ***** válasza:
Ezért írtam az elején, hogy érdekes a kérdés és maga a téma is. Abban viszont teljesen egyetértek veled, hogy gyakorlatilag semmi nem indokolja, hogy a dedikált eszközök annyiba kerülnek, amennyibe. Viszont csak eljátszva kicsit a gondolattal, simán népszerűvé lehetett volna tenni a DAB-ot. Az egész szerintem 2009-ben siklott félre a Danubius és a Sláger kicsinálásával. Ha akkor maradnak az eredeti terveknél, akkor az lett volna, hogy mindegyik maradhat FM-en is, cserébe népszerűsíteniük kellett volna a DAB-ot és bár ez nem volt így leírva, de gondolom az országos DAB hálózat kiépítése után át is kellett volna költözniük. Így lett volna "extra" tartalom DAB-on, a felszabadult országos FM frekvencia csomagokat pedig oda adhatták volna két másik rádiónak. Szerintem az csak egy dolog, hogy nem voltak olcsók az eszközök, de tartalom se volt. Ha anno a UPC és a DIGI is csak az M1, TV2, RTL-Klub hármast adta volna a "tányérostévén", akkor az se terjedt volna el, mert minek fizessen valaki azért, amit a meglevő eszközeivel is fogni tud?
2021. ápr. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Egyetértünk, nem volt sok értelme a DAB-nak érdemi tartalom nélkül. A rádióadókat kéne megkérdezni, miért nem mentek át rá, de gondolom túl drága lett volna. A 22-es csapdája...
2021. ápr. 2. 19:19
 26/27 anonim ***** válasza:
Ugye itt az árat az állam határozta volna meg, ami jelenthette volna az ingyenest is amíg fel nem futtatják. Mindenesetre most már ha az akarat meglenne, akkor is nehezebb lenne át terelni a hallgatókat. Jelenleg nincs egyetlen markáns, erős rádiós brand sem itthon, ami vonzóvá tehetné. Nulláról felépíteni pedig nagyon nyögvenyelős lenne. A másik nagy probléma, hogy az elmúlt évtizedben gyakorlatilag kiűzték a külföldi szakmai befektetőket és velük együtt a szakmai hozzáértés is távozott. Elég csak megnézni a Retro, Rádió1, Petőfi hármast. Az első egy közepesen sikerült Sláger Rádió klón, a második és a harmadik pedig az egykori Danubius/Class FM hallgatóit próbálja megcélozni szintén felemás sikerrel. Bár ha igazak a hírek, akkor a Petőfi hamarosan arculatot vált és gyakorlatilag egy többségében magyar zenéket játszó kulturális rádió lesz.
2021. ápr. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm még egyszer a hozzászólásaid...
2021. ápr. 2. 19:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!