Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Létezik irányított hangszóró...

Létezik irányított hangszóró otthoni felhasználásra?

Figyelt kérdés

Olyan hangszórót keresnék otthoni felhasználásra (számítógéphez), amit normál hangerőn működtetve csak én hallanék.

Kapható ilyen? Esetleg próbáltátok már?



2021. ápr. 1. 10:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
51%
Vagy veszel egy aktív zajszűrős fülest. Marha drága, de legalább biztos működik
2021. ápr. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
#10: Nagyon konyhanyelven fogalmazva úgy lehet ellenfázist előállítani, hogy egy mikrofonnal veszik a zene hangját, és fordíott fázisban játszák le. Tehát ha a zene hanghulláma éppen egy adott pontban + xy nyomást okoz, akkor a mikrofonos hangszóró - xy nyomást hoz létre. Tehát ugyanaz a hanghullám, csak fordított előjellel. Ez gyakorlatilag egy fél periódusnyi eltolás. Így működnek a zajszűrős fejhallgatók is, a mikrofon veszi a külső zajt, és a füles a zenén kívül a zaj "ellentettjét" is kiadja.
2021. ápr. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%
#11 elég lenne negálni, csak ugye az átviteli hibákkal, késéssel és visszhangokkal együtt, és akkor is csak egyetlen pontban lenne annyira jó, amilyen jóra sikeredett a mérés. Az eredeti hangforráson szinusz sweep és a két fül helyén szondamikrofon pár a hallgatóról mintázott műfejben. Talán. És továbbra is őrültnek néznék hogy a rádióadás késleltetett, visszhangos kiadása jön a hangszóróból valami más zenével együtt, miközben ő nem moccan egy pontról.
2021. ápr. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

#3: te amúgy dolgoztál már valaha, vagy mi van veled? :D

Fejhallgató azért nem játszik, mert nem engedhető meg egy munkahelyen.


Fülhallgatóból meg nem akarok drágábbat venni, mert alapjáraton idegesít, hogy tölteni kell, még ha más bajom nem is lenne vele.


De ezeket félretéve: láttál valahol olyat a kérdésemben, hogy győzzetek meg arról, miért jó számomra egy füles?...


Mindenesetre köszönöm a válaszokat, a lényeg, hogy (még) nem létezik ilyen hangszóró.


(A problémám meg a Rádió 1-gyel van, nem szimplán azzal, hogy szól a rádió... csak a picsa kolléganő miatt kell azt a szart hallgatni)

2021. ápr. 2. 22:37
 15/20 anonim ***** válasza:
67%
Nem én vagyok a 3-as, de ahol én eddig dolgoztam, sehol nem jelentett problémát a fejhallgató. Nyilván irodai munkákról van szó, nem buszsofőr meg targoncás voltam.
2021. ápr. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
52%

"a lényeg, hogy (még) nem létezik ilyen hangszóró."

Hát nem, mivel (még) nem tudjuk felrúgni a fizika törvényeit, működő hack meg nemigen adódik.


Amúgy akik lenyomták a #13-as válaszomat nullára, meséljék már el, mi nem stimmel? Nyilván nem adja meg a konvolúciós korrekció és az ő mérési eljárása témakör minden szükséges részletét, főleg hogy meg lehet találni elég könnyen, hogy hogy megy ez... De az itteni funkcióját ellátja, tehát érzékelteti, hogy nem járható való életbeli akusztikus térben ez a kioltósdi.

2021. ápr. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Ja, egyébként lehet, hogy meg kéne mégis beszélni az érintettel, hogy ne csinálja... Talán egyszerűbb.
2021. ápr. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

#15: elég laza munkahelyed lehet, ha nem érdekelt senkit a fejhallgató :D egyrészt nem munkahelyre való, másrészt azért az emberek szoktak kommunikálni egymással, ami így elég kivitelezhetetlen, és a főnök sem nézné jó szemmel, hogy én ilyen szinten otthon érzem magamat

#16: azért ez nem teljes mértékben felrúgás, ugyanis hallottam már olyat pár éve, hogy fejlesztés alatt van, és működképes teszt is született, csak azt hittem, ennyi idő alatt már megoldották a kereskedelmi részét :D

2021. ápr. 3. 17:05
 19/20 A kérdező kommentje:
2021. ápr. 3. 17:13
 20/20 anonim ***** válasza:
67%

Nem volt különösebben laza munkahelyem, német multi irodája pesten. Sok munkahelyen az öltöny is elvárás, máshol csak az ing, van ahol meg nyáron jó a rövidgatya+póló is.

Nálunk például előbb szóltak volna bármilyen rádióért, mint a fülesért.

2021. ápr. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!