Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Melyik laptop lenne a legjobb...

Melyik laptop lenne a legjobb egy 90 fölötti ember napi szórakoztatására? Könnyen kezelhető, egyszerű, de nagyobb -nem kis- képernyős.

Figyelt kérdés

Mint a jutubon videókat nézni, zenét hallgatni, olvasgatni. Vagy akár a gyk-n válaszolgatni.

A legolcsóbb lehetőség lenne a legjobb, és olyan, amivel az is jár, hogy kimennek házhoz üzembe helyezni, és akkor is, ha valami baj van a géppel



#képernyő #egyszerű laptop #házi szervíz
2021. jún. 7. 02:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Sok laptophoz van helyszíni garancia, de a szoftvert ha elnyomkodja arra rendszergazdat kell hívni.


Én a helyedben egy közeli kisebb számítástechnikai bolttal beszélnem le hogy megveszitek ott a laptopot és aki ott dolgozik úgymond fusiban intézze a szoftveres részét. Így a legolcsóbb és akkor megy ha kell pár 10e ft-ert nyomkodja.

2021. jún. 7. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én egy tabletet vennék, sokkal egyszerűbb kezelni mint egy winizét, és baj sincs vele annyi.
2021. jún. 7. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

+1 a tabletre. Tartalomfogyasztásra az jobb, és az Android is stabilabb és könnyebben kezelhető, mint a winfos.

Én a 70+-os, totálisan technikai antitalentum anyámnak, aki a butatelefonját évek múlva sem bírta megtanulni rendesen kezelni, vettem egy tabletet, és magától képes rajta youtube videókat nézni, sőt, a minap a Google Mapsen is megnézett valamit.

2021. jún. 7. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is jó ötlet a tablet, ezekhez billentyűzet és egér is használható (bármelyik Bluetooth, vagy OTG adapterrel/USB-hubbal vezetékes is, de ezek max. 11 colosak. Egy másik opció a Chrome OS, bár még nem használtam ilyet, lehet kapni ilyennel felszerelt eszközöket is Chromebook néven, vagy egy ehhez nagyon hasonló ingyenes megoldás a CloudReady. A fő különbség hogy tudtommal nincsenek hivatalos Google-appok, és Android app-okat nem lehet futtatni, de van Chromium böngésző, ami a célnak tökéletesen megfelel. Ezt persze kézzel kell telepíteni, és nem árt, ha egy kicsit ért hozzá az ember.
2021. jún. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem kell bill meg egér sem, tapasztalataim szerint érintősen sokal könnyebb megtanulni használni bármit.

Én ipadot vettem anyukámnak meg anyósnak is, pár perc után boldogultak vele.

2021. jún. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#4 vagyok, ez igaz, ráadásul a gyengébb (de azért alapszinten jól használható) tabletek sokkal olcsóbbak, mint a notebookok. 10" körüliek már 35e-ért is vannak, pl ez (tudom, kevés RAM, kevés tárhely, stb, de Android Go van rajta, és valószínűleg nem 10-50 lapon fog egyszerre böngészni az úriember, csak 1-2-n): [link]

Persze ha annyira nem számít az ár, lehet komolyabb is.

2021. jún. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A legolcsóbb megoldás egy "tévéokosító" lenne, ha van HDMI tévéje, pl. ez [link]

Bluetooth billentyűzet kell hozzá azért.

2021. jún. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon jó ötletek. Talán a tévéokosító is lehetne, nem is gondoltam még eddig.

Megnézem a tévét, hogy milyen.

2021. jún. 7. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!