Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mit tud egy XBox series X/S...

Mit tud egy XBox series X/S kontroller az elődjéhez képest?

Figyelt kérdés
Most vettem egy XBox kontrollert, series x vagy s, nem is tudom, de érdekelne, hogy mit tud. Előtte egy sima One wireless kontrollerem volt, fifázásra használtam csak PC-n, de tönkre ment. Az adapterrel tudom használni ezt az újat is, de érdekelne, hogy mi a különbség, mivel tud többet az elődjénél.

2021. jún. 27. 20:02
 1/8 anonim ***** válasza:

A Series X|S kontrollerből jelenleg egy fajta van tehát csak simán Series kontrollernek hívják. Az alapszínek fehér (ezt adják az Shez), fekete (ezt adják az Xhez), Piros, Kék, Lime (zöld) plusz az Xbox weboldalán lehet egyedi festésű kontrollereket rendelni kicsit többért, akár gravírozással is (jóval többért), de tudtommal Magyarországra nem szállítanak (remélhetőleg csak egyelőre). A neve Xbox Design Lab ha érdekel mik vannak.


Ha külön vásárolsz kontrollert a fentebb említett színek mind vannak. Mindegyik kontroller két fajta csomagban kapható. A sima dobozosban a joy van és két db AA elem. A fóliázott csomagokban 3 hónap ultimate van a két hét helyett és kb kétszer(!) annyiba kerül.


Az új kontrollerek ugyanúgy (tölthető) elemmel vagy kábellel használhatok. Külön is vásárolhatsz tölthető AA elemet és USB-C kábelt vagy megveheted a hivatalos "Play and Charge" kitet hozzá. Fontos tudni, hogy mivel a kontroller alakja és kábelcsatlakozója más ezért az Xbox One kontroller Play and Charge Kitje és kábele (ami USB-B) nem lesz jó hozzá.


A fő különbségek:

1, A kontroller áramvonalasabb, jobban ívelt a széleknél. A felső részén nem található bemélyedés az Xbox gomb körül.

2, A kontroller markolata érdes, a ravaszok felülete félgömbökkel tarkított. Mindez a jobb fogás miatt (sajnos a koszt is jobban gyűjti)

3, A kontrolleren a D-Pad (bal alsó irányító) teljesen új és sokkal jobb.

4, A kontrolleren található egy új "felvétel/megosztás" gomb középen. Ez a gomb nyomásra képernyőmentést készít és feltölti a felhőbe, nyomva tartásra videofelvételt csinál. Gondolom PCn is ugyanez.

5, Az összes gomb "clicky" vagyis keményebb és érezhetőbben reagál a gombnyomásra.

6, A kontrollerben van Bluetooth csatlakozás lehetőség gyakorlatilag bármilyen eszközhöz ami nem Xbox.

2021. jún. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a részletes választ 1-es, hasznos volt! Még egy kérdés, hogy mi az az ultimate, amit említettél, az mire jó? Ami 3 hónap, illetve 2 hét.
2021. jún. 28. 11:04
 3/8 anonim ***** válasza:
Az ultimate a Game Pass Ultimate, most látom nem írtam át rendesen. Először úgy emlékeztem a kontrollerekhez adnak 2 hét Xbox Game Pass Ultimatet alapból, de aztán rájöttem, hogy nem. Viszont a fóliázott kontrollerekhez amik kétszer annyiba kerülnek ahhoz adnak 3 hónapot. A GPU az egy olyan előfizetés ami PCn és Xboxon elérhető. Egy sokszáz darabos játékkatalógussal játszhatsz benne amíg az előfizetés tart.
2021. jún. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Van a dobozban egyébként egy hosszú betűkből és számokból álló kód. Azzal mit lehet kezdeni?
2021. jún. 29. 01:46
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor mégis van benne Game Pass kód?

Az Xbox boltban beváltható kódok ötször öt számból vagy betűből állnak, valami ilyesmi: XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX Ha nem látod, hogy mire lenne jó és beírod a boltba az Xboxon akkor kidobja mi az és utána választhatsz, hogy be akarod-e váltani vagy nem.

Ami még fel szokott tüntetve lenni az az S/N vagy a sorozatszáma a terméknek, garanciális ügyintézésnél szokták kérni.

2021. jún. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, egy ilyen kód van rajta. De nekem nincs xboxom, PC-vel használom a kontrollert. Így is tudok kezdeni valamit azzal a kóddal? Mert most így nem tudom milyen xbox boltról van szó.
2021. jún. 29. 09:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Microsoft Storenak hívják Xboxon és PCn is. Ha Game Pass vagy Game Pass Ultimate kód akkor tudod használni ott is. Kell hozzá egy Microsoft profil regisztrációt csinálni ha nem lenne. Windowsban elindítod az Xbox Appot ami elvileg alapból telepítve van. Elindítod és bejelentkezel ha nem lennél (ha be vagy jelentkezve a Windowsba akkor ott is be vagy elvileg).

A STORE menüben ott van, hogy beváltás. Oda beírhatod a kódot és kidobja mi az. Ha Gold azt nem tudod használni PCn, csak Xboxon. Ha Game Pass / Ultimate akkor azt ha beváltod akkor a GAME PASS menüben található játékokat korlátlanul telepítheted és játszhatod amíg tart. Több mint 200 van benne. Ha Game Pass Ultimated van akkor benne van az EA Play teljes katalógusa is amiket ugyanúgy korlátlanul játszhatsz amíg előfizető vagy. Emellett GPU tagoknak elérhető a játékok Streamelése is Android telefonra vagy PC böngészőn keresztül. Ez azt jelenti, hogy a játék egy távoli szerveren fut és hozzád a képe jut el videó formájában, telepítést nem igényel. Természetesen emiatt lehet lagos a játék attól függően milyen erős a kapcsolatod így valószínűleg a lövöldözős játékok a legkevésbé élvezetesek így. A játékokat jelenleg streamelve csak Xbox kontrollerrel lehet játszani PCn, telefonon nem mindegyikhez kell ha jól emlékszem. Androidra fel kell rakni az Xbox appot hozzá, PCn pedig az xbox.com/play címre menj fel bármilyen ismertebb böngészővel jelentkezz be és kattints a támogatott játékok közül arra amelyik tetszik.

2021. jún. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a hasznos válaszokat!:)
2021. jún. 30. 00:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!