Melyik a biztonságosabb, lemezes, vagy online játékok?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem nem tervezek vásárolni semmit!!


Az érdekelne, hogy melyik lehet a jobb választás. A lemezes játékok, vagy az online, letölthető játékok.


A lemezes játékoknál nem kell a letöltéssel bajlódni, viszont lehet, hogy a 20-30 évvel később megjelenő konzolokon már nem lesz Blu-ray lejátszó, illetve idő közben a lemez is tönkre mehet.


Az online játékok pedig ott vannak a fiókunkban, így könnyeben lehet őket kezelni, időtállóak, illetve könnyen hozzá lehet férni a játékokhoz pl. az xCloudon keresztül (jó internettel). Viszont egy nagyon nagy félelmem vele kapcsolatban, hogy ha valami történik a fiókunkkal, akkor elvesznek a játékok. Az is érdekelne, hogy milyen gyakran történhet meg ez. A másik félelmem, hogy 20-30 év múlva a megvett játékok már nem lesznek elérhetőek a storeban, nem lehet akkor már őket letölteni. Azt tudom, hogy PS esetében történt ilyen nem is olyan rég, egy viszonylag régi konzolnál, de már nem tudom melyik konzol volt az.


Ez a kérdés leginkább azért jutott eszembe, mert tavaly megjelentek a next gen. konzolok. Xbox Series S konzolból viszont csak lemez nélküli változat jelent meg (tudom, azért, mert azt a Microsoft az Xbox Game Pass előfizetésre tervezték), sajnos lemezes nem, így a Series S és Series X között 70.000 Ft különbség van. HA vennék konzolt, akkor én szívesebben vennék Series S konzolt, viszont a lemezmeghajtó hiánya miatt nem volna jó választás. A Series X pedig már túl sokat nyújt, ennyi "erőre" nincs szükségem. A kettő között pedig sajnos még nincs konzol.


Tehát a fő kérdés, hogy melyik a biztonságosabb, lemezes, vagy online játékok?



2021. júl. 15. 08:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"A lemezes játékoknál nem kell a letöltéssel bajlódni, viszont lehet, hogy a 20-30 évvel később megjelenő konzolokon már nem lesz Blu-ray lejátszó, illetve idő közben a lemez is tönkre mehet."


Az ugyan így van digitális játékoknál is, 20-30 év múlva már 100 más újabb os jelenik meg, amikkel nem biztos hogy kompatibilis lesz a régi játék.

2021. júl. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

30 év távlatában nem mindegy?

nézz már vissza 30 évet! 1991 volt! még a DOS is szaggatott a 286-osokon akkoriban.

2021. júl. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én azért nem szeretem a lemezes játékokat, mert ha megsérül a lemez akkor vége a játéknak. Szó szerint :DD
2021. júl. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

PS esetén: amikor a Sony megszűnik, és már nem férsz hozzá a librarydhez, akkor jó eséllyel az otthoni playstation sem működik már. Egébként lehet ilyen félelmed, mert már történt erre precedens digitális tartalommal, de nem a Sony csinálta hanem a Microsoft és könyvekkel. Amit te említettél, ott csak anyni történt, hogy ps3 és vita programok már nem vásárolhatók, (tehát meglévő letölthető) de ezt után visszavonták a népharag miatt.

A lemezes programokkal az a baj, hogy raktározni kell, és a lemez ugyanúgy tönkremehet, ellenben el tudod adni és hazsnáltan is venni.

20-30 év múlva mi lesz? semmi. nem fogsz játszani a mai játékokkal, ahogy most sem játszol 1991-99-es játékokkal

2021. júl. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
65%

20-30 év távlatában tökmindegy. 30 éve még 5"25-ös floppylemezeken voltak a játékok. Már híre-hamva nincs a floppyknkak, de az akkori játékokat még mindig meg tudod szerezni. A legtöbbnek a kiadója ezer éve megszűnt, szóval a lőtéri kutyát sem érdekli, ha lemásolod őket.

A mai játékokkal ugyanaz lesz 30 év múlva.

2021. júl. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!