Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mit tudnék tenni, hogy fenntar...

Mit tudnék tenni, hogy fenntartsam a ps4-em állapotát?

Figyelt kérdés

Sajnos mostanában azt vettem észre, hogy lassul a sima ps4-em, nem tölt be rendesen (ez alatt azt értem, hogy pl. F1-ben a rajtsorrendnél nem mutatja a pilóták képét, gt sportban a garázsban nem mutatja az autók képét), lassabb (sokkal hosszabb töltési idő, néha úgy, hogy full fekete lesz a kép), hangosabb és rendre újra kell indítanom, hogy rendesen működjön.



Mit tudok tenni annak érdekében, hogy javuljon picit a teljesítmény? Ha elviszem egy szervízbe, tudnak vele valamit kezdeni?



Ps5-ön gondolkodtam, de alig lehet kapni, nagyon drága + egy hd-ready tv-m van szóval azt is kéne fejlesztenem lassan, csak sajnos nincs erre pénzem és nem is lesz egy darabig.



2021. júl. 15. 21:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
Vegyél pc-t éppen ezért is soha nem vennék konzolt,mert elavul és ki lehet dobni a P...ba...ha pc-d van fejleszteni tudod,ezt-azt lecserélni,és jobb is (jobb esetben) a teljesítménye.
2021. júl. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Lehet haldoklik benne a HDD. Rakd be egy gépbe majd HD sentinel programmal ellenőrizd le. Vagy lehet újra kell telepíteni az OS-t.
2021. júl. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

"Vegyél pc-t "

Ha ps5-re nincs pénz akkor pcre sincs nemde? A PC us elavul, az újabb procik nem mennek bele a régebbi alaplapba, stb.


A PS4-es szét kell szedni és alaposan kitakarítani és újrapasztázni a hűtést. A hdd-t esetleg cserélni.

Illetve egy gyári állapotba visszaállítás sem ártana neki! A játékállásokat mentsd el előtte!!

2021. júl. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a következők váltak be slimnél: a por kifújatása, laptop hűtő a konzol alá, amikor meg nagyon laggolt, akkor system restore. Meg annyi, hogy lehetőleg ne zárt helyen legyen (tv állvány konzol tartója), hanem ahol nem éri más hőforrás/nem melegszik be a hely.

De ha ezek nem jönnek be, akkor szervízzel egy próba, de ha bármit is cserélni kell, jobban kijössz ha veszel egy másikat.


#2 nem teheti meg mindenki, hogy ilyen elrugaszkodott árak mellett stabil teljesítmény leadásra képes gamer pc-t vegyen. +200k kéne egy normális konfighoz, amit a későbbiekben sem lenne hülyeség fejleszteni. Főleg akkor, hogy azok a játékok kellenek amúgyis, amik meg is jelennek konzolra. (A grafikát meg hagyjuk, mert ez nem mindenkinek szempont) Az elavultságot meg Te sem gondoltad komolyan? Még pc-s időszakomból van egy gamer gépem meg egy kicsivel fiatalabb laptopom (amit itthon nem forgalmaztak)... Szerinted mennyit ér? A ps3-mat több pénzért el tudnám adni... Sőt a psp-m még ezeknél is többet ér 😂 meg ha anno nem dobták vna ki a szüleim a sega konzolomat...:/

2021. júl. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%
Azért az árért lehet hasonló pécét venni. konzolok 30 fpssel visznek mindent...
2021. júl. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz rá költeni és van egy kis műszaki érzéked, az is sokat segíthet, ha egy kicsit szétszeded és kifújod a port, illetve csinálsz egy adatbázis újraépítést.


[link]


Ez nem töröl semmi hasznosat a PS-ről, megmaradnak a játékaid, mentéseid, beállításaid, minden, viszont törli a sérült fájlokat és gyorsítja a rendszert.


Ha akarsz egy kis pénzt rászánni, akkor nem árt neki egy újrapasztázás sem, illetve ahogy fentebb írták, akár az is lehet, hogy a HDD-vel van gond.

2021. júl. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
86%
#5 Úristn, akko' mi van? 60 fps alatt már nem is lehet játszani? Sőt, egyenesen ciki? Kövezzél meg, de sosem figyeltem pc-n se a fps-t, csak akkor, ha felvettem a játékot (és az kiírta... Hmm... Jó kis Fraps meg Bandicam...)
2021. júl. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

#1


Te nagyon sötét vagy. Ha egy konzolt megveszel 180k-ért, az legalább 7-8 évig kiszolgál, aztán jön az új gen. A konzolt nem kell kidobni, a PS4-ek is még jó árban mennek el, ha ügyes vagy kb 100-120k-ból megúszod a "fejlesztést".


Ezzel szemben, ha 2013-ban összeraktál egy PC-t 150k-ért (ennyibe került a PS4 és az Xbox One), az már akkor sem ütötte meg ezeknek a konzoloknak a szintjét, ma pedig már örülnél, ha valahol ingyen átvennék elektronikai hulladékként.


Egyébként a fröcsögésed totál irreleváns, mivel a fent említett hibákat nem a PS4 elavultsága okozza, hanem valamilyen technikai probléma.

2021. júl. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
Úristen mivan? az hogy egy olyan teljesítményű gépet lehet annyiért venni bőven, amit nem kell havonta fizetgeni és ezerszer több ingyenes cím van rá. Parasztvakítás. Megveszel egy konzolt annyiért amiből vehetnél egy gépet, de itt még nincs vége mert egy év alatt kifizeted újra az árát. 8 évig akarod fizetni? Gratulálok... nekem is volt konzolom de eladtam a faszba, a gta online szaggatott rajta
2021. júl. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Mit kell havonta fizetgetni konzolon? :D Ne kamuzz már, annyi hülyeséget hordassz itt össze, látszik, hogy nem volt soha konzolod. A warezolást meg a lopott játékulcsok vásárlását minek hozod ide?
2021. júl. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!