Régi 50+50uF 350V MM elko elektrolit kondenzátor?

Figyelt kérdés

[link]


Van egy régi videoton rádióm amiben ki kellene cserélni az elkót, na de mi ez az 50+50u?

Mivel csak két csatlakozója van gondolnám logikusan hogy 100u. De akkor miért nem az van rajta?

Elvesztem. :D Valaki aki még ismeri ezeket világosítson fel kérem.



#50+50u #MMelko
2021. júl. 22. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A negatív elektróda maga a fémház, ennek külön kivezetése nincs. Egy-egy kivezetés pedig 50 µF a fémházhoz képest. Vagyis ez felfogható két olyan kondenzátornak, amelyeknek a negatív pólusa közösítve van. A kondenzátor felcsavarozásakor a fémház érintkezik az alvázzal, külön bekötni nem kell. Régen létezett hozzá bakelit alátét és forrfüllel ellátott fém alátét is. Egyes esetekben el kellett szigetelni a kondenzátor fémházát a készülék alvázától

Ha ilyet nem tudsz beszerezni, akkor helyettesítheted két külön 350 V / 47 µF-os kondenzátorral (az 50 µF már nem szabványérték). Ma már ilyen menetes kondenzátort nehéz beszerezni, a menet nélkülinek valahogy más módon kell megoldani a felerősítését.

2021. júl. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ!
2021. júl. 22. 15:10
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt még hozzátenném, hogy a polaritás lehet úgy is, hogy a burkolat a középső nulla, és ahhoz képest van pozitív és negatív kivezezés. Sőt, ez a gyakoribb eset.
2021. júl. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A régieknél (1950–es – 1980-as évek) csak olyannal találkoztam, amelyiknél a fémház a negatív pólus, a másik két csatlakozás a pozitív.
2021. júl. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

" középső nulla "


Olyan nincs,hogy középső nulla...

Max középleágazás van..

Én sem láttam még olyat,,max a mostani tranzisztoros végfokoknál két darab kondiból összerakva pl...

Pláne,hogy a régi elektroncsöves cuccokban nem használtak szimmetrikus tápot,hanem RC tagok voltak a tápvonalon,és ahoz kellettek ezek a " tagolt " kondik..

2021. júl. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!