Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Tévé vásárlás előtt állok....

Tévé vásárlás előtt állok. Teljesen belezavarodtam. Gőzöm sincs, hogy mit jelentenek már a szakkifejezések, fantázianevek, elnevezések, rövidített betűk stb. Kérem csak olyan válaszoljon aki ért hozzájuk, mert eléggé drága készülékekről van szó. (?)

Figyelt kérdés

Nem szeretnék a gyártóval sem az üzlettel macska egér játékot játszani, hogy visszaküldöm mert mégsem jó, mégsem tetszik stb.


Két készüléket találtam ami megtetszett képileg, hangilag. Mindkettő Samsung.

Az egyik egy QLED a másik egy NeoQLED.


Ezekről lenne szó.


[link]


[link]


Melyiknek van szebb színe, képe, hangja, melyik hajlamosabb a felhősödésre, beégésre?


Ti melyiket választanátok?


Természetesen költséghatékonyabb lenne a sima QLED, azért itt már száz ezres többletről beszélünk.

Ha nem sok, ha nem nagy a különbség a QLED és a NeoQLED között akkor természetesen az olcsóbbat fogom választani.



#Samsung #QLED #NeoQLED
2021. júl. 25. 15:15
 1/8 A kérdező kommentje:
Az első linken található készülék 55 colos, de 65 colost akartam linkelni. Szóval mindkettő 65 col akart lenni.
2021. júl. 25. 15:19
 2/8 anonim ***** válasza:

Ennyi pénzért, amennyiért a Neo-QLED Samsungot adják már van OLED. Ami tud a QLED technológiával ellentétben valódi, végtelen feketét. A QLED csak egy kvantumpontokkal kiegészített LED LCD. A kvantumpont filter a LED háttérvilágítás és az LCD panel között van, ez fokozza a kép intenzitását. De a ledek ettől még állandóan világítanak. Szóval felejtsd el a tökéletes kontrasztot. Miközben az OLED pixelenként saját fényt bocsát ki így fekete esetében simán kikapcsol amire nincs szükség. Ráadásul, ha szereted a pörgős akciófilmeket és a videójátékokat, akkor további előny a pixelek egymástól független, autónóm működése. Ugyanis ez gyorsabb színváltást tesz lehetővé.

Konklúzió:

Nézz körül OLED téren.

2021. júl. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
OLED tévét semmiképp sem szeretnék.
2021. júl. 25. 16:32
 4/8 anonim ***** válasza:

Na ez érdekel, miért?

Amennyiben a beégés a visszatartó erő, az természetesen már nem probléma. Léteznek már különféle technológiák amik "átmossák" a pixeleket. Az emberi szem számára érzékelhetetlen mértékben történő kép eltolás is a beégést hivatott megelőzni.

2021. júl. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Próbáltam ravenni magam az LG OLED tévéire, de egyszerűen nem merem belelovallni magam abba, hogy LG OLED tévét vegyek. Tudom, hogy szebb kép van benne, de valahogy utolért ez a "az OLED sz@r mert beég" dolog. Nem volt még LG készülékem sem. Nem tudom mit várhatok. Nem merem ravenni magam az LG-re.
2021. júl. 25. 17:35
 6/8 anonim ***** válasza:
Jó, én azt hittem technikai segítség kell. Nem tudom miért kérsz segítséget, ha már ÉRZELMI alapon hoztál egy döntést:D
2021. júl. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

De nem értelek. Ha mész az úton autóval és van két elágazás, te inkább a utnelkuli úton mész?



Itt volt két tévé, ami számomra megfelelőek, ehelyett megakarsz győzni egy harmadikrol ami kanyarban sem volt a fejemben -_-

2021. júl. 25. 18:19
 8/8 xKakashix ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=k4p3MBg4prA

tessék döntsd el magad

ha mondjuk 50k lenne a különbség a 2 tv között simán a neoqled-et venném, de majdnem duplájába kerül a q80a-hoz képest, szerintem nem éri meg..

mellesleg én is oled-et vennék főleg ha csak tv-zésre használnád, de nem akarlak rábeszélni ha nem akkor nem

2021. júl. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!