Melyik tv a legjobb? Lg Cx oled, Samsung q80 qled vagy a Sony Xh9096?

Figyelt kérdés
Ezek közül nem tudok dönteni. Utánajárás után talán Cx a legszimpatikusabb de tartok attól hogy kevés lesz a fényereje nekem. [Még sötét szobában is.] Csak tv nézésre, sport nézésre és filmezésre [pendriveról] használnám. Játékra nem. Ti melyiket vennétek és miért? Köszönöm a válaszokat.

2021. aug. 26. 19:00
A kérdező szavazást indított:
Samsung q80 Qled
Lg Cx Oled
Sony XH9096
16 szavazat
 1/8 Morzsi007 ***** válasza:

Az Oled technológia a legújabb és komolyabb, mint a ledes megvilágítású Lcd Qled. Egy gyártó készít ilyen paneleket, az LG.

Én is ezt venném, a szavazatból is látszik, többség ez mellett döntene.

2021. aug. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Morzsi007 ***** válasza:
Nappal is elegendő az Oled fényereje, bár a Qled erősebben világít, viszont sötétben az oled a nyerő.
2021. aug. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A sony viszont pl kb 100 ezerrel olcsóbb és jó értékelései vannak. Jobb annyival az oled?
2021. aug. 27. 08:06
 4/8 Morzsi007 ***** válasza:

Arra válaszoltam, hogy melyik jobb, melyiket venném. 🙂

Hogy megér-e + 100 000Ft-ot, azt neked kell eldönteni. Ha sok pénzed van, akkor nem számít a felár, nem 2 évre veszünk TV-t.

Egyébként a Samsung is tökéletes és sok is, főleg, ha TV csatornákat nézel. Egyedül a filmeknél tudnád kihasználni maximálisan a kép minőségét, de nem ártana hozzá egy hangrendszer is, igen sokat dob az élményen. Az oled legnagyobb előnye a kontraszt, ami sötétben érzékelhető legjobban. Az üzletben nem fogod nagyon észrevenni a különbséget. Remélem valamennyire tudtam segíteni.

2021. aug. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen segítettél. A samsung ára majdnem ugyanannyi szóval akkor már mindegy. A sony az ami olcsóbb lenne, de annak az androidos rendszere szerintem nem olyan jó mint az lg-é. Egyébként a most szokványos videó és audió formátumok lejátszásában melyik a legjobb? Gyanítom hogy abban a sony a legrosszabb.
2021. aug. 27. 13:11
 6/8 anonim ***** válasza:

Én pár hete vásároltam egy Q80A-t az lg oled helyett.

Nem tudom milyen lehet az oled, biztos nagyon jó, de ez a Q80A hihetetlen jó lett. Egészen elképesztő színekkel dolgozik, gyönyörűek benne a színek. A mélytanulása is jól működik, némileg feljavítja a sima tv adasokat, de csak a HD adásokkal tud operálni, ugye a simakkal nem lehet. A hangzás az brutális benne. Hihetetlen jók a mélyek és a magasak is, a közép tartományal is jól dolgozik, illetve a hangkovetes is egészen elképesztő néha.

A színek után a hang nyugozott le megjobban. Hihetetlen, hogy egy ilyen vékony valamiből még egészen elfogadható basszus is jön.

A menüje nagyon gyors, hihetetlen gyors, nem fagy nem akadozik, nem laggol, buggol stb. A távirányító pedig kész fekudoles, nagyon jopofa ez a napelemes cucc. Vagy egy hónappal ezelőtt töltöttem fel 10 perc alatt, azóta is 100 százalékon van.

Nagyon jó kézbe venni, kézre áll, jók a gombjai, kényelmes. Illetve ami tényleg nagyon hasznos, hogy van rajta egy mikrofon így ha nyomva tartjuk a beszéd gombot akkor csak a távirányítóba kell mondani, hogy melyik videót vagy melyik aplikaciot nyissa meg, vagy mit keressen a neten, mint a síri vagy a bixby. Nagyon kényelmessé teszi a böngészést.

Eléggé jók a betekintési szögei is. A színek tényleg szépek benne. Játék is nagyon jól fut rajta, némileg gördülekenyenn szép színekkel viszi a játékokat is.


De, hogy valaki rosszat is mondjak, lejátszani lejátszik ezer és egy féle, fajta fajlt, de van pár amit nem sajnos. Azt hiszem divixet meg egy két formátumot nem támogat. Letöltött azt hiszem mkv-ba vagy valami másba egy filmet és sajnos pont azt az egyet nem támogatta.


Nagyon jó, hogy van benne időre kikapcsolás és, hogy van benne 30/60/120 perces kikapcsolási idő is, nem csak a 4/6/8 óra.


Ébreszt ha szeretnéd, beallithatsz háttérképet és beleolvad a falba is akár hála a káva mentességnek. Bár így is van káva, kB fél centis de az a üveg vagy műanyag plexi mögött van.


Kicsomagolasnal érdemes ügyelni arra a két fehér csikra ami a képernyőre van ragasztva, eléggé nehéz leszedni. Masszív a talpa, jó, hogy el lehet hátul rejteni a kábeleket.


Én amúgy oledet szerettem volna, de nem vállaltam be, hogy beégne aztán rajtam marad. Én majd akkor fogok oled tévét venni ha kötöttségek nélkül lehet majd nézni rajta bármit.


Amúgy ha q80A akkor ajánlom inkább a QN95A-t. Az kb felveszi a versenyt az oledekkel is már.


De ha nagyon jó tévét szeretnél várnod kellene jópár hónapot, a Samsung hamarosan piacra dobja a saját fejlesztésű oled tévéit, amiben nem organikus hanem másfajta technikaval töltik meg a dolgot és úgy teljes mértékben előkerülik a beégést, illetve azt, hogy 3-4 év után fakuljanak a színek. Az ember nem 2 évenként vesz tévét. Minimum 5-6 évig szolgál egy tévé, de van, hogy tovább is. Úgy nagyon megkell gondolni, hogy mit vesz az ember.


Én csakis ajánlani tudom a Q80A-t. De ha bátor vagy akkor ruházz be egy oledre. Ha normális keretek közt használod szerintem kibir 3-5 évet az is.

2021. szept. 3. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Illetve annyit hozzá kell még tennem, hogy biztos gyönyörű színei vannak az lg olednek. Mondjuk én elmentem a média marktba és szemügyre vettem a dolgokat.

Aminek tényleg gyönyörű képe meg színe van az ilyen 6-800 ezertől kezdődik. Az olcsóbb oledeknek sokkal rosszabbak a színei, sokkal másabb mint egy 600 ezres.

És ez a baj jelenleg, hogy egy 55 vagy 65 colos oled csucsteve ott van minimum 5-600 ezerbe, jó alairom azokban tényleg brutális képek vannak, de nem hülye az lg sem, hogy az olcsóbb 2250-350 ezres tévékbe bele tegye a nagy csúcs technológiáját.

Arra ott van a fél millió fölötti kategória.

2021. szept. 3. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Végülis az oledet nem mertem megvenni mert nem akarok arra figyelni hogy mit nézhetek rajta és meddig. A sony-t rendeltem meg végül, pont jó áron lehetett hozzájutni. Meglátjuk milyen lesz. Köszönöm mindenkinek aki válaszolt.
2021. szept. 3. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!