Egriek! Lehet valahol új magnókazettát venni?

Figyelt kérdés

Eger területén belül keresek olyan helyet ahol lehet újonnan kazettát kapni. Az interneten nem találtam olyan helyet, aminek a weboldalán(ha van) lett volna, de még Árukeresőn sem találtam, ha valaki tud ilyen helyet, vagy esetleg van neki egy két eladó gyári állapotú kazettája, ne tartsa magában!

Köszönöm



2021. aug. 31. 09:34
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
Már nem gyártanak új magnókazettát. Magánszemélynél lehet olyan, amit nem bontott fel, nem használt soha, vagy esetleg használt, de letörölheted és újra felvehetsz rá.
2021. aug. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 InterVox válasza:
100%

Márpedig gyártanak!

Olyannyira gyártanak, hogy Pécsett, a MediaMarkt-ban időnként, bár nem túl gyakran, de raknak ki 90 perces standard méretű audiokazettákat.

Úgyszintén itt pécsett, ha használtan akarsz venni, van egy üzlet, ahol 100-200 Ft-os darabárban tucatjával vannak. Igaz, azok vegyesen 60, 70, 90 perces kazetták.


Hogy Egerben mi a helyzet... :/ arra sajnos tényleges választ adni nem tudok.

Viszont mindenkit megnyugtatok : az audiokazetta nem halt ki még (szemben a VHS kazettával).


#Mindenkipecsiakarlenni

2021. aug. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Bizony, megint reneszánsza van a bakelitlemezekkel együtt, bár a vájtfülűek szerint mindig is az volt az Igazi. (Szemben a kazettával)

Én is a Media Markt- os forrást hallottam.

2021. aug. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%

Sajnos amit ma gyártanak az a nagyon szar és a közepesen szar között ingadozik mind a mágnesszalagot, mind az összeszerelési- és anyagminőséget tekintve.

Gyengus Type I szalagok ócska, sorjás házban, még a tokon is érződik a kínai igényesség.

Az SA-X, UX-Pro, XLII-S már a múlté.

Van itthon pár MA-XG (akad még bontatlan is). Az ember már a látványtól orgazmus-közeli állapotba kerül.

A mai vackokat bottal sem piszkálnám meg.

2021. aug. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

El ne hidd már hogy nem lehet újat venni. Mondjuk nem olcsó mulatság.

[link]

2021. aug. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%

Ez nem új. Húsz éves modell, azóta porosodik valahol egy raktárban, ismeretlen körülmények között.

Hiába sértetlen a csomagolás, hiába volt anno minőségi kazetta, azóta eltelt húsz év. Lehet, hogy még mindig kiváló állapotban van, és lehet, hogy már kalibrálni sem tudod, annyira megviselte a tárolás a szalagot.

És ez még csak húsz éves... A kazetták fénykora a nyolcvanas-kilencvenes évek voltak. Harminc-negyven éve... Zsákbamacska minden egyes darab, hiába bontja ki az ember frissen a fóliából.

2021. aug. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, jó látni hogy nem csak én szeretek kazettákat használni, időközben a lemezkuckó oldalán találtam számos tételt, és meg is rendeltem 3 dbot, meglátjuk milyen lesz.
2021. aug. 31. 22:55
 8/10 anonim ***** válasza:
Ők is NOS-t árulnak. De majd mondd el, milyen állapotot \ minőséget kaptál, én is gondolkodom hogy vásárolok náluk.
2021. szept. 1. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A Maxell gyárt még 90 perces kazettát netről lehet rendelni
2021. szept. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Gyártani gyártanak, hogy milyet azt nem tudom, de Hifis fórumokban, csoportokban keresgélj, ha minőségit szeretnél. Boltban nem biztos hogy kapsz. Már csak réteg termék, oda rendelnek ahol valóban el is fogy.
2021. szept. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!